16°C
30.04.2024.
117.1205
109.1422

SANOGO ZA PREOKRET U SUBOTICI! Crvena zvezda preživela Spartak u FENOMENALNOJ utakmici

21.02.2021. 16:45 19:09
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Srbija Danas

Dramatičan finiš pripao crveno-belima.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Spartak u utakmici 23. kola Superlige sa 2:1 (0:1). Meč na severu Srbije bio je jedan od najboljih u prolećnom delu prvenstva, viđeno je mnoštvo šansi i atraktivnih poteza. Preokret i nova tri boda aktuelnom šampionu doneli su Ivanić i Sanogo u poslednjih 10 minuta susreta na Gradskom stadionu.

LEK ZA DOSADU I BRZI KEŠ: Saznajte kako se OSVAJA DŽEKPOT vrlo lako uz par poteza!

Stanojevića pitali za Zvezdu, a on SMIRUJE STRASTI

PIKSI OBJASNIO: Još NISAM selektor

Od prvog sudijskog zvižduka, pa do poslednjeg, utakmica je bila uzbudljiva i dinamična. Igralo se napadački , ređale su se šanse na obe strane. Crveno-bele je u ofanzivi predvodio Filipo Falko, koji je bio najraspoloženiji, ali u 27. minutu Italijan je napustio igri, a Zvezda gubi najkreativnijeg igrača u Subotici. Samo osam minuta kasnije domaći stižu do vođstva. Savković je perfektno proigrao Furtulu koji je sa nekoliko metara „rutinski“ bocnuo preko Borjana. Beograđani su do kraja prvog dela igre imali priliku za izjednačenje, ali je Falćineli šutirao preko gola.

Totalna ofanziva kluba iz Ljutice Bogdana u drugom poluvremenu dala je rezultat tek u poslednjih 10 minuta. Crveno-beli su napadali, stvarali šanse, ali golman Dujmović i kompletna odbrana Golubova bila je na visini zadatka sve do 80. minuta kada je Ivanić odlično reagovao nakon kornera El Fardu Bena. Reprezentativac Komorskih Ostrva izveo je udarac iz ugla, Milunović prebacio na drugu stativu, a Mirko spretno sproveo loptu u mrežu.

Samo osam minuta kasnije usledio je potpuni preokret! Ponovo je Ben iz ugla "servirao" odličnu loptu na koju je naleteo Seku Sanogo. Iskusni vezista je u idealnom trenutku postigao svoj prvenac za Zvezdu.

Puleni Dejana Stankovića su sa novom pobedom stigli do 62. boda i imaju šest više, uz utakmicu manje, od drugoplasiranog Partizana. Spartak je poziciji broj 5. sa 37 osvojenih bodova.

Tok meča možete porčitati u nastavku teksta.

94. minut
Kraj utakmice! Spartak - Crvena zvezda 1:2.
88. minut
GOOOL! Preokret Crvene zvezde! Sanogo je odlično skočio nakon kornera koji je izveo Ben. Idealan trenutak za prvenac - 2:1.
83. minut
Ben pogađa prečku sa desetak metara od gola Dujmovića! Puno sreće za Spartak.
80. minut
GOOOL! Mirko Ivanić je strelac. Zvezdina četvorka je odličnbo reagovala nakon kornera - 1:1!
78. minut
Krstović menja Falćinelija.
76. minut
Neverovatan promašaj mladog Gavića sa nekoliko metara od gola.
71. minut
El Fardu Ben je probao iz slobodnog udarca sa 18 metara - neprecizno.
67. minut
Ponovo Ben preti! Udarac reprezentativca Komorskih Ostrva završava preko prečke.
65. minut
Kakva šansa za Crvenu zvezdu! Ben je šutirao iz neposredne blizine, a Dunđerski izbija loptu sa gol linije.
60. minut
Trostruka izmena u Zvezdi. Gavrić, Sanogo i Srnić menjaju Petrovića, Rodića i Pavkova.
57. minut
Ivanić je gađao iz voleja, međutim, udarac levom nogom završava u spoljnjem delu mreže.
54. minut
Javna opomena za Milana Pavkova.
50. minut
Krenuli su gosti od početka drugog dela igre u totalnu ofanzivu.
POČELO JE DRUGO POLUVREME!
47. minut
Kraj prvog poluvremena. Spartak - Crvena zvezda 1:0.
45. minut
Igraće se još dva minuta.
43. minut
Bila je Zvezda blizu izjednačenja! Falćineli je sa 7-8 metara tukao preko prečke.
38. minut
Žuti karton za Miloševića zbog protesta posle prekršaja Šimure nad Gajićem.
35. minut
GOOOL! Vode Subotičani! Furtula je sjajno reagovao na perfektno dodavanja Srećkovića i rutinski "bocnuo" preko Borjana - 1:0.