30°C
17.06.2024.
117.0683
109.3381

TOTALNA LUDNICA U HUMSKOJ: Ilić u 96. minutu SRUŠIO Čuku za 13. uzastopnu pobedu Partizana (VIDEO)

12.11.2023. 19:50 21:05
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Drama do zadnje sekunde.

Fudbaleri Partizana savladali su Čukarički (2:1) u meču 15. kola Mozzart bet Superlige.

Andrija Živković doneo pobedu PAOK-u protiv PanetolikosaAndrija Živković

Andrija Živković doneo pobedu PAOK-u protiv Panetolikosa

GOLUBOVI PALI U IVANJICI: Javor bolji od Spartaka FK Javor

GOLUBOVI PALI U IVANJICI: Javor bolji od Spartaka

BIO JE FENOMENALAN NAPADAČ: Poslušajte kako je pevao Mustafa Hasanagić (VIDEO)Mustafa Hasanagić

BIO JE FENOMENALAN NAPADAČ: Poslušajte kako je pevao Mustafa Hasanagić (VIDEO)

Crno-beli su tako nastavili seriju pobeda i sada su na 13 uzastopnih trijumfa u šampionatu, odnosno 14 u svim takmičenjima.

Tim Igora Duljaja je bio apsolutno bolji rival u prvih 45 minuta. Crno-beli su prvu veliku priliku imali u 15. minutu. Posle gužve u kaznenom prostoru lopta se odbila do Natha koji je šutirao, isprečio se Filipović, da bi u nastavku akcije pokušao Mihajlo Ilić makazicama.

Sedam minuta kasnije nije bilo dileme. Gajas Zahid je napravio dar-mar na levom boku poslao oštru loptu u pet metara, a na pravom mestu je bio Mateuš Saldanja i prosledio loptu u mrežu.

Čukarički je ekspresno mogao do poravnanja. Ivanović je bio u prilici, ali je šutirao pored gola. U 36. minutu je Belić pripretio. Njegov udarac posle velike gužve u šesnaestercu gostiju je izblokiran.

U 43. minutu je moralo da bude 2:0 za Partizan. Natho je fino uposlio Saldanje koji je izašao sam ispred golmana Filipovića. Brazilac se odlučio na lob udarac i pogrešio je, lopta je prošla tik pored stative.

MOZZART BET SUPERLIGA, 15. KOLO

Partizan - Čukarički 2:1 (1:0)

Strelci: Saldanja 22, Ilić 96 - Miladinović 83

Sudija: Danilo Nikolić

Stadion: Humska

Partizan (4-2-3-1): Jovanović - Filipović, Ilić, Marković, Antić - Kanute (od 66. Šćekić), Belić - Severina (od 71. Kalulu), Natho (od 80. Menig), Zahid - Saldanja (od 80. Nikolić).

Čukarički (4-2-3-1): Filipović - Stanković, Kovačević, Vranješ, Tošić - Sisoko, Kovač - Endijae (od 62. Nikčević), Miladinović, Ivanović - Adetundži.

Saldanja je i u nastavku meča bio jedan od najaktivnijih na terenu. Napadač je novu priliku imao u 58. minutu. Ponovo ga je proigrao Zahid, ali je ovoga puta udarac Brazilca izblokiran.

Čukarički je u 67. minutu imao najbolju priliku na meču. Šutirao je Nikola Stanković posle centaršuta Nikčevića, ali je pogodio spoljni deo mreže.

Nova pretnja po gol crno-belih viđena je pet minuta kasnije kada je Ivanović prošao po levom boku, stuštio se u šesnaesterac, poslao oštru loptu u peterac. Ipak, tamo nije bilo igrača Čukaričkog i domaći su otklonili opasnost.

Isti igrač je novu priliku imao u 75. minutu. Ovoga puta je njegov udarac iskosa sa desne strane prošao pored gola.

U 83. minutu je rezervista Menig mogao da zapečati sudbinu gostiju. Holanđanin je namestio loptu na desnu nogu, ali je poslao loptu preko gola. Što on nije tada jeste Miladinović nekoliko sekundi kasnije.

Adetunđi je fenomenalno uposlio napadača, koji je mirno reagovao ispred Jovanovića. Predriblao golmana crno-belih i poslao loptu u mrežu.

Izgledalo je da će kiksnuti crno-beli, ali tako nije mislio Mihajlo Ilić. Stvorila se gužva u šesnaestercu gostiju. Lopta je stigla do štopera domaćih koji volej udarcem trese mrežu i u 96. minutu baca u trans ceo stadion i trenera Duljaja.