STARO GVOŽĐE? MALO SUTRA: Žiru rešio milanski derbi, Inter prosuo prednost i UGROZIO prvo mesto (VIDEO)

05.02.2022. 20:23
Olivije Žiru
Olivije Žiru / Izvor: Reuters

Vrlo uzbudljivo.

Inter i Milan su odigrali derbi meč 24. kola Serije A i priredili pravi borbeni spektakl na San Siru. Na kraju je Milan slavio 2:1 nakon preokreta.

JUNAK VEĆ NA DEBIJU: Start iz snova Jovanovića u Izraelu, Krstajić OSETIO trenutak (VIDEO)

STANOJEVIĆ SUMIRAO PRIPREMNE MEČEVE: Izneo ukupnu ocenu rada na zimskoj pauzi

GENERALNA PROBA USPEŠNA! Partizan posle preokreta savladao Dinamo, pogađale mlade snage

Prvo poluvreme je u potpunosti pripalo Interu. Izabranici Simonea Inzagija su imali više od igre, pravili velike probleme desetkovanoj odbrani "gostiju", a Milan je spasavao magični Majk Menjo na golu.

Ipak, u 38. minutu ni sjajni Menjo nije mogao ništa, Perišić je naleteo na centaršut Čalhanoglua i levicom pogodio ugao. Na poluvreme se otišlo s vođstvom Intera.

Inzagi se odlučio da čuva rezultat, u 69. minutu izveo Martineza i Čalhanoglua, a kazna je stigla veoma brzo. Olivije Žiru je bio među slabijim pojedincima u prvih 75 minuta meča, međutim onda je odjednom postao najbolji.

Prvo se lepo snašao u 75. i doneo izjednačenje, a onda tri minuta kasnije se okrenuo u stilu Kristijana Vijerija, izbacio De Fraja i savladao Handanovića koji je možda mogao bolje da reaguje.

Do kraja meča je ostalo 2:1 i Milan je "pristigao" najvećeg rivala, sada je na samo bod manje od prvoplasiranih "neroazura" uz meč više. Čeka nas paklena borba za trofej.