SKUDETO SVE BLIŽI JUGU: Čarolije "Kvaradone" i Osimena u novoj pobedi Napolija (VIDEO)

17.02.2023. 23:32
FK Napoli
FK Napoli / Izvor: Profimedia

Ubedljivo i dominantno...

Fudbaleri Napolija savladali su Sasuolo 2:0 na otvaranju 23. kola Serije A. To je sedma pobeda u ligi ekipe Lučana Spaletija koja će gotovo sigurno osvojiti svoj prvi Skudeto u 21. veku.

VODIĆE NAJVEĆE SVETSKE ZVEZDE: Murinju stigla ponuda koja se TEŠKO ODBIJA - lično je kontaktiran

"ON JE SPOJ SRBIJE I ŠPANIJE": Klop nahvalio Stefana pred okršaj sa Njukaslom!

ZMAJEVI SRUŠENI U LAZAREVCU: Stigla kazna nakon PROMAŠENOG PENALA!

Nova tri boda i prednost od nenadoknadivih +18 u odnosu na Inter doneli su im Kvarackelija i Osimen golovima u 12. odnosno 33. minutu.

Ne zna se koji je gol bio lepši. Mrežu protivnika je načeo gruzijski fudbaler koji je loptu pokupio na sredini terena i činilo se da je bez ikakvog napora stigao do protivničkog šesnaesterca odakle je uputio precizan udarac uz stativu.

Majstorstvo je pokazao i nigerijski napadač koji je 20-ak minuta kasnije bio iskosa u veoma nepovoljnoj poziciji, ali kao da je znao da je protivnički golman loše pozicioniran te je raspalio po lopti koja je ušla u gol.

Do kraja se upisao i Simeone, ali je njegov gol naknadno poništen zbog ofsajda.

Napoli je dakle ubedljivo prvi sa 62 boda pred gostovanje Empoliju. Sasuolo je na 15. mestu.