MIROLJUBIVO U PRVOM DERBIJU SEZONE: Partizan i Crvena zvezda remizirali 1:1

31.08.2022. 19:12
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Crvreno-beli i dalje imaju sedam bodova prednosti u šampionatu.

Velika su očekivanja bila od prvog ovosezonskog derbija, 168. prvenstvenog meča između Partizana i Crvene zvezde, ali je meč devetog kola Mozzart bert Superlige na stadionu u Humskoj završena rezultatom 1:1 (0:1). Zvezda je povela evrogolom Bukarija u 27. minutu, da bi crtno-beli stigli do izjednačenja pogotkom Natha iz jedanaesterca koji je dosuđen pošto je sudija Mitić proverio VAR. Ovim bodom može zadovoljnija da bude Zvezda koja je zadržala sedam bodova prednosti u odnosu na večitog rivala.

IGRAĆE PROTIV ZVEZDE: Dinamo Zagreb prodao reprezentativca nakon SEDAM GODINA

SAMO PAR SATI PRED DERBI: Oglasio se Leonardo!

U ZVEZDI TRLJAJU RUKE: Velika želja crveno-belih strelac za CSKA (VIDEO)

Meč je počeo minutom ćutanja za nedavno preminulog Milutina Šoškića, a prva je zapretila Zvezda u 4. minutu kada je na Bukarijev pas sa nekih sedam, osam metara šutirao Eraković, ali je lopta otišla pored gola. Crveno-beli su u potpunosti imali inicijativu u prvih 20 minuta, ali nisu to iskoristili kada je u 16. minutu Katai šutirao, a Popović izbacio loptu u korner posle koejg je pokušao Sanogo glavom, ali je i njegov udarac zaustavio Popović. Partizan je uspeo da se oslobodi pritiska Zvzede, ali je kapitulirao u 27. minutu. Zvezda je imala korner posle kojeg je odbrana Partizana izbacila loptu na 16 metara, a Bukari uhvatio volej iz prve i postigao evrogol pošto je lopta od stativu završila u mreži nemoćnog Popovića. Partizan je prvi put zapretio u 31. minutu kada je Dijabate šutirao, ali je Borjan odbranio, da bi sedam minuta kasnije lopta stigla do usamljenog Meniga na šest metara od gola, ali je Holanđanin promašio celu loptu. Najbolju priliku za Partizan propustio je Marković koji je loptu posle ubacivanja Natha iz slobodnog udarca u padu glavom uspeo da zahvati sa pet metara, a Borjan sjajnim refleksom uspeo da odbrani pa je ostalo 1:o za crveno-bele na velikom odmoru.

Pokušala je Zvezda na startu drugog poluvrmena kao i na početku meča da pritisne Partizan, ali nije ništa sdtvorila iz toga da bi Katai startovao na Živkovića, sudija Mitić posle gledanja VAR u 56. minutu dosudio penal iz kojeg je Natho doneo izjednačenje. Činilo se da je Zvezda polako ostajala bez snage jer nije uspevala da razvije igru icsve se svelo bna udarce iz daljine. Kanga je u 60. minutu šutirao neprecizno, zatim tri minuta kasnije Natho je probao bez uspeha. Katai je u 69. minutu pokušao iskosa sa leve strane, ali je šutirao preko gola. U 73. minutu je Partizan imao veliku priliku da stigne do vođstva posle greške Sanoga, ali je Rikardo šutirao slabijom nogom pored gola. Dva minuta kasnije Kanga je ponovo iz velike udaljenosti probao, ali je šutirao pravo u Popovića. Bilo je to i poslednje veće uzbuđenje na meču pošto do kraja nije bilo prilika pa je večitim rivalima pripao po bod.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 1:1 (0:1)

STADION Partizana

KAPACITET: 32.710

SUDIJA: Milan Mitić

STRELCI: Natho 56pen - Bukari 26

PARTIZAN: Popović, Živković, Vujačić, Marković, Urošević, Traore, Belić (od 66. Jović), Dijabate, Natho (od 84. Fejsa), Menig (od 66. Andrade), Rikardo (od 89. Baždar).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Eraković, Dragović, Milunović, Rodić (od 57. Gobeljić), Sanogo, Kanga, Bukari, Katai (od 84. Kulibali), Ivanić (od 67. Kangva), Pešić (od 67. Mitrović).

90+6. minut
Kraj 168. Večitog derbija, Partizan i Crvena zvezda odigrali su 1:1.
89. minut
Izlazi Rikardo, a menja ga Baždar.
84. minut
Izmene u oba tima, Kataija je zamenio Kulibali koji debituje u derbiju, dok je Fejsa ušao umesto Natha.
75. minut
Kanga je ponovo pokušao iz velike daljine, ali je šutirao pravo u Popovića.
73. minut
Greška Sanoga, Rikardo je stigao do lopte i šutirao pored gola.
69. minut
Katai je probao sa leve strane, ali je njegov šut završio preko gola.
66. minut
Prinudna izmena u Partizanu, Belića menja Jović. Odmah i druga izmena u Partizanu, Andrade menja Meniga. I Milojević je odlučio da menja, Ivanić izlazi, a ulazi Kangva, a Mitrović je zamenio Pešića.
63. minut
Pokušao je Partizan preko Natha, ali od svega samo korner za Partizan posle kojeg nije bilo opasnosti.
60. minut
Kanga je pokušao iz velike udaljenosti, ali je šutirao neprecizno.
56. minut
1:1!!! Natho donosi izjednačenje Partizanu iz penala. Proveravao je Mitić putem VAR-a da li je jedanaesterac posle starta Kataija nad Živkovićem i dosudio ga je posle provere, a Natho je preciznim udarcem savladao Borjana. Izmena u Zvezdi, Gobeljić je zamenio Rodića.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

DRUGO POLUVREME

45+1. minut
Kraj prvog poluvremena, Zvezda vodi 1:0.
42. minut
Najbolja prilika za Partizan, Natho je ubacio iz slobodnog udarca, a Marković glavom dobro reagovao, ali je Borjan odbranio.
40. minut
Belić je probao posle kornera, ali lopta se samo odkotrljala u gol aut.
38. minut
Menig je imao odličnu situaciju pošto je lopta dođšla do njega posle ubacivanja Dijabatea, ali je Menig promašio celu lopu.
31. minut
Prvi pokušaj Partizana na meču, Dijabate je šutirao sa 15 metara, ali je to bio lak plen za Borjana.
27. minut
0:1!!! Vodi Crvena zvezda fantastičnim golom Bukarija. Imali su crveno-beli korner, odbrana Partizana je loptu izbacila na 16 metara gde je Bukari uhvatio volej iz prve, a lopta je od stative završila u golu.
24. minut
Partizan je uspeo da se oslobodi Zvezdinog početnog pritiska, ali nisu crno-beli uspeli da stvore neku priliku iz te inicijative.
16. minut
Nova šansa za Zvezdu, Katai je šutirao sa nekih 18 metara, a Popović uspešno intervenisao. Posle kornera za Zvezdu, Sanogo je pokušao glavom, ali je ponovo Popović bio na mestu.

10. minut
Zvezda ima terensku iniciativu, ali za sada nema prilika.
4. minut
Prva prilika za Zvezdu, Bukari je ubacio loptu u šesnaesterac, natrčao je Eraković i šutirao pored gola.