POČELO LOŠE, ALI JE KRAJ BIO ODLIČAN: Partizan odneo bodove iz Kragujevca (VIDEO)

11.09.2021. 15:12
Rikardo Gomeš
Rikardo Gomeš / Izvor: Foto: Sandić foto

Crno-beli zadržali vođstvo na tabeli.

Fubdaleri Partizana donose iz Kragujevca tri boda pošto su na stadionu ''Čika Dača'' savladali Radnički sa 3:1 (2:1) u osmom kolu Superlige Srbije i tako napravili dobru uvertiru za meč protiv kiparskog Anortozisa u prvom kolu Lige konferecija u četvrtak.

DANAS KUĆA ČASTI! Preuzmi besplatno 1.500 DINARA i sastavi tiket

MALO SE ZANEO: Odegard najavljuje Arsenalov pohod na Ligu šampiona

SKANDAL ZBOG LEPE NOVINARKE: "CRNJI je od svog dresa"

Za Partizan nije sve dobro počelo u Kragujevcu pošto je posle prodora Varjačića po desnoj strani Saničanin zatresao sopstvenu mrežu i doveo Radnički u vođstvo. Crno-beli potom preuzeli inicijativu i konstantno napadali, ali nije bilo pravih prilika u narednih pola sata sve dok Jojić posle jedne presečene kontre domaćina nije sa 20 metara majstorskim udarcem doneo izjednačenje Partizanu. Nastavili su crno-beli sa napadima, da bi u sudijskoj nadoknadi Holender pogodio mrežu Kragujevčana pošto je prethodno Leković kratko odbio loptu i doneo Partizanu vođstvo na poluvremenu.

Ispostavilo se da je Partizan pitanje pobednika rešio tek što je počelo drugog poluvreme pošto je u 48. minutu Damjanac pogrešio, Marković odmah loptu prosledio Rikardu koji je svojim devetom golom u ligi postavio konačnih 3:1. Međutim, domaćin je imao naredne dve dobre prilike. Prvo je u 51. minutu Lakićević iz dobre prilike glavom poslao loptu preko gola, da bi tri minuta kasnije iz dobre situacije Milić šutirao pored gola. U 61. minutu je Natho sa dvadesetak metara šutirao, ali je Leković dobro intervenisao, kao i dva minuta kasnije kada je Vujačić pokušao sa 16 metara. Najbolju priliku za Radnički propsutio je Kovinić u 73. minutu koji je usamljen sa pet metara glavom pogodio prečku, da bi dva minuta kasnije Rikardo šutirao i pogodio stativu. Debitovao je za Partizan i Kvinsi Menig koji je bio vrlo raspoložen, a jedan njegov udarac je Leković odbranio. Ipak, promene rezultata nije bilo i Partizan je ostvario zaslužen trijumf.

Fudbaleri Partizana od 16 časova igraju u Kragujevcu meč osmog kola Superlige Srbije protiv domaćeg Kragujevca 1923. Crno-beli posle sedam godina stižu u Kragujevac kao lider Superlige sa svih šest pobeda.

Crno-beli će u Kragujevcu pokušati da nastave sa odličnim igrama od početka sezone u kojoj su doživeli samo jedan poraz od Santa Klare u kvalifikacijama za Ligu konferencija. Partizan ima dva boda više u šampionatu od najbližeg pratuioca Crvene zvezde, a meč u Kragujevcu biće mu i dobra uvertira za prvi meč u grupi Lige Konferencija protiv Anortozisa.

Kragujevčani su posle dobro starta i dva pobede u prva dva kola malo posustali i osvojili samo dva boda u narednih pet kola pa su trenutno na 10. mestu tabele sa osam bodova, a sigurno je da im Partizan ne dolazi u baš najboljem trenutku.

90+3. minut
Kraj meča.
83. minut
Menig je sa 16 metara dobro šutirao, ali je Leković paradom odbranio njegov šut.
80. minut
Lutovac je pokušao sa 16 metara, ali je to bila laka lopta za Lekovića.
79. minut
Još dve izmene u Partizanu, izašli su Rikardo i Jojić, a ušli Lutovac i Šćekić.
75. minut
Rikardo je šutirao, ali je Leković zakačio loptu taman toliko da ona završi na stativi.
73. minut
Velika šansa za Radnički, Kovinić je ostao sam i loptu zahvatio glavom, ali je pogodio prečku.
63. minut
Prilika za Partizan, Rikardo je ostavio loptu Vujačiću koji je dobro šutirao, ali je na mestu bio Leković.
61. minut
Natho je odmah pokušao sa dvadesetak metara, ali je Leković odbranio njegov udarac.
60. minut
Trostruka izmena u Partizanu. Izašli su Marković, Jović i Holender, a ušli su Menig, Terzić i Natho. Menig debituje za crno-bele.
58. minut
Dvostruka izmena u Radničko, izašli su Tomić i Trifunović, a ušli su Kovinić i Burmaz.
54. minut
Odličan napad Radničkog, Milić je bio u odličnoj situaciji, ali je loše šutirao i lopta je otišla pored gola.
51. minut
Lakićević je propustio dobru priliku za domaćina posle ubacivanja Tomića iz slobodnog udarca.
48. minut
1:3!!! Brzo Partizan dolaz ido dva gola prednosti. Marković je iskoristio grešku Damjanca, došao do lopte i odmah je prosledio do Rikarda koji se odlično snašao i pogodio mrežu domaćina.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

DRUGO POLUVREME

45+3. minut
Kraj prvog poluvremena u Kragujevcu.
45+1. minut
1:2!!! Vodi Partizan. Malo primetni Holender je natrčao na loptu koju je kratko odbio Leković i sa pet metara pogodio gol.
38. minut
1:1!!! Izjednačio je Partizan preko Jojića. Bio je to jedan od brojih napada crno-belih koji nije doneo pravu priliku, ali je Jojić posle prekida kontre Radničkog šutirao sa 20 metara i smestio loptu u mrežu domaćina.
28. minut
Ne uspeva Partizan da probije bedem Radničkog koji se odlično brani.
18. minut
Partizan ima potpuno inicijativu, ali crno-beli ne uspevaj uda stvore dobru priliku.
8. minut
1:0!!! Radnički vodi u Kragujevcu autogolom Saničanina. Varjačić je vukao loptu po desnoj strani, ubacio u šesnaeterac, a Saničanin ubacio loptu u sopstvenu mrežu.