Nema kraja crno-beloj agoniji: Radnik odneo tri boda iz Humske (VIDEO)

17.03.2023. 16:53 17:13
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Partizan u velikim problemima.

Fudbaleri Partizana poraženi su od Radnika (2:1) na svom terenu u meču 27. kola Mozzart bet Superlige.

I TO SE DESILO: Natho promašio penal (VIDEO)

NATHO DONEO ODLUKU: Vezista Partizana se OPRAŠTA u prvom meču kvalifikacija!

VLAHOVIĆ: Gol mi mnogo znači, diže mi samopouzdanje

Da će biti problema za crno-bele bilo je jasno već na samom startu meča. U sedmom minutu je Andrija Radulović izašao sam ispred Popovića, ali je golman crno-belih zaustavio njegov pokušaj. Samo minut kasnije - stativa!

Stevanović je šutirao glavom u padu posle kornera, a lopta je pogodila okvir gola i vratila se Popoviću u ruke!

U 13. minutu gosti su poveli, Radulović je ovoga puta uradio ono što nije na samom početku. Iskoristio je poklon Partizanove odbrane i doveo svoj tim do vođstva.

Crno-beli su posle svega nekoliko minuta mogli da poravnaju, ali su pogađali čak dva puta stativu. Menig je prvi pokušao, da bi zatim i Filipović zatresao okvir gola.

Domaći su se baš nameračili na stativu u prvom delu igre, pošto ni u 23. minutu nisu imali sreće. Ovoga puta je Rikardo promašio veliku šansu, šutirao je napadač glavom.

I u nastavku poluvremena su pretili domaći, ali nisu našli put mreži, pa su gosti poveli i sa 2:0. Jokić je u 45. minutu bio najviši posle kornera. Popoviću je imao loptu na ruci, ali mu je ona, nesrećno, ispala.

MOZZART BET SUPERLIGA, 27. KOLO

Partizan - Radnik 1:2 (0:2)

Strelci: Rikardo 82 - Radulović u 13, Jokić u 45. minutu

Sudija: Momčilo Marković

Stadion: Humska

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović – Filipović, Vujačić, Marković, Urošević – Belić (od 46. Baždar), Kolorado (od 65. Pantić) – Dijabate (od 56. Pavlović), Natho, Menig (od 73. Jović) – Rikardo.

RADNIK (5-3-2): Ranđelović – Lazić, Stevanović (od 43. Jokić), Bondarenko, Abubakar, Stojanović – Rustemović (od 66. Nedeljković), Danoski, Radulović – Duronjić (od 66. Bogdanović), Makarić.

Nisu ni imali sreće igrači Partizana, pošto je Bibars Natho prvi put od dolaska u Humsku promašio penal. Ranđelović je sjajno zaustavio njegov pokušaj u 62. minutu.

Rikardo je deset minuta pre kraja imao još jednu priliku, ali je iz neposredne blizine šutirao pored gola. No, u 82. minutu je pogodio centarfor. Iskoristio je pas Baždara i snažnim udarcem prevario Ranđelovića. Ipak, nisu uspeli crno-beli da stignu do poravnjanja i tri boda idu u Surdulicu.

Partizan je ovim porazom omogućio TSC-u da pobedom nad Mladosti iz Lučana u subotu stigne do drugog mesta.

Najnovije vesti o FK Partizan možete naći OVDE.