SVE REŠENO U PRVOM DELU: Partizan bez problema sa Vojvodinom

FK Partizan savladao je Vojvodinu 2:1 u petom kolu plej-ofa Superlige

(SASTAVI) NATHO OPET DIRIGUJE: Stanojević se opredelio za ubitačnu postavu protiv Novosađana

STANOJEVIĆ: Vidim da je Zvezda već u Ligi šampiona, šta je sa dugom Degeneku od 900.000 evra? Nas bi ugasili zbog tolikog novca

VLAHOVIĆ PLAKAO IZ OČAJA: Alegri ga hvalio na sva usta, a Juve se blamirao (VIDEO)

Rano su crno-beli otključali mrežu Rockova. Sjajan prodor Meniga po desnoj strani, ubacivanje u sredinu, a onda još bolji udarac Terzića za vođstvo Partizana već u četvrtom minutu meča.

Nastavili su domaći u istom tonu i u ostatku prvog dela igre, ređale su se prilike, a nagrada je stigla u 41. minutu.

Pogodak je postigao najbolji strelac Superlige, Rikardo. U svom stilu je centarfor reagovao u šesnaestercu i pogodio dalji ugao gola Rockova.

Superliga, plej-of 5. kolo

Partizan - Vojvodina 2:1 (2:0)

Strelci: Terzić u 4. i Rikardo u 41. minutu za Partizan, Nešković u 93. za Vojvodinu

Stadion: Humska

Sudije: Milanović, Grujić, Petrović

Partizan: Stevanović, Miljković (od 65. Lutovac), Saničanin, Miletić, Urošević (od 74. Obradović), Zdjelar (od 46. Zdjelar), Jevtović, Natho (od 60. Jojić), Menig (od 60. Marković), Terzić, Rikardo

Vojvodina: Maksimović, Stevanović, Kovačević, Zukić, Simić, Đorđević, Bastajić, Lazarević, Vukadinović, Vukčević

Drugo poluvreme kao da se nije ni igralo, gotovo nijedna situacija nije bila vredna pomena. Partizan je bio zadovoljan rezultatom, dok su gosti bili bezidejni u svojim pokušajima, sve do poslednjih minuta meča, kada je prvo Simić bio u velikoj prilici, da bi potom se i zatresla mreža domaćih. Pogodio je Nešković, gledao se VAR i gol je priznat. Međutim nije ostalo mnogo do kraja, pa je Partizan došao do pobede.

Crno-beli su ovom pobedom ponovo na čelu tabele, uz bod više od Crvene zvezde, koja svoj meč ovog kola igra protiv Radničkog iz Niša.

Vojvodina je izgubila sve šanse za plasman u ervopska takmičenja, makar kroz šampionat.

Čitav tok meča uživo mogli ste pratiti na sajtu SrbijaDanas.

Kraj meča. Partizan - Vojvodina 2:1
93. minut
GOOOOL! Nešković smanjuje rezultat.
89. minut
Velika prilika za Simića, izašao je sam ispred Stevanovića, ali je slabo šutirao i ova prilika je otišla u nepovrat.
84. minut
Lutovac je bio u vrlo dobrom prodoru, ubacio je sa strane, Rockov se isprečio odličnom odbranom.
81. minut
Fino je prošao Marković, podsetio je na stare dane, ipak šutirao je pored gola sa ivice šesnaesterca.
77. minut
Konačno prilika! Vukčević je umakao štoperima Partizana, šutirao iz neposredne blizine, ali je bio neprecizan.
74. minut
Urošević ide van terena, Obradović će ostatak duela igrati po levoj strani.
73. minut
Razočaravajuće drugo poluvreme u Humskoj. Gotovo da nije bilo izglednih prilika ni na jednoj strani terena.
66. minut
Terzić je bio u prilici, ali je odbrana Vojvodine dobro intervenisala.
65. minut
Nova promena. Lutovac ulazi umesto Miljkovića.
60. minut
 Izmene u redovima domaćih, na terenu su Jojić i Marković, iz igre izlaze Natho i Menig.
54. minut
Miran početak nastavka, bez mnogo uzbuđenja na obe strane.
48. minut
Prvu priliku u nastavku je imao Veljko Simić, ali je njegov udarac sa distance otišao visoko iznad gola.
46. minut
Ljubomir Fejsa menja Sašu Zdjelara koji je dobio žuti karton u prvom poluvremenu.

Počelo je drugo poluvreme u Humskoj.
Prvo poluvreme je završeno. Partizan vodi 2:0 pogocima Nikole Terzića i Rikarda Gomeša protiv Vojvodine.
42'
GOOOOOOOOOL! Rikardo je ovog puta sve sam odradio i smestio loptu iza leđa Rockova. Dugo je čekao podršku u napadu, a onda odlučio da gađa suprotan ugao i doneo je 2:0 Partizanu.
33'
Još jedno genijalno dodavanje Natha, ali još jednom Rockov bolji od Rikarda. Pravo u golmana je šutirao Gomeš.
26'
Menig je odlično centrirao, a Natho sa 7-8 metara glavom je šutirao pravo u Rockova.
24'
Još jedna prilika pred golom Vojvodine. Šutirao je Terzić, međutim pored gola.

Kvinsi Menig
Kvinsi Menig / Izvor: MN Press

20'
Ogromna šansa za Partizan. Bravurozno dodavanje Natha bez gledanja za Rikarda, ali špic crno-belih nije uspeo da savlada Rockova 'jedan na jedan'. Ostaje 1:0.
16'
Mladi Vukčević je došao do lopte u šesnaestercu i uputio udarac ka golu Partizana, ali pravo u Stevanovića.
13'
Nebojša Bastajić je šutirao sa oko 18 metara. Ispružio se Stevanović, ali nije bilo potrebe za intervencijom. Lopta je završila pored desne stative.
10'
Prvi ozbiljniji napad Vojvodine nakon greške Terzića, ali Nemanja Miletić je odlično intervenisao.
4'
GOOOOOOL! Prelep udarac Nikole Terzića. Prošao je Menig, dodao loptu Terziću koji je 'opalio' po lopti sa ivice kaznenog prostora i u suprotan ugao je precizno smestio. Vodi Partizan 1:0.

14:00 Meč je počeo!

Stadion: FK Partizan

Sudija: Miloš Milanović

Partizan: Stevanović - Miljković, Saničanin, Miletić, Urošević - Zdjelar, Jevtović, Natho - Menig, Terzić, Rikardo

Trener: Aleksandar Stanojević

Vojvodina: Rockov – Lazarević, Kovačević, Stevanović, Đorđević – Maksimović, Bastajić – Vukadinović, Simić, Zukić – Vukčević

Trener: Dragan Radojičić

Crno-beli zaostaju dva boda za Crvenom zvezdom na tabeli, tri kola su ostala do kraja, a trener kluba iz Humske Aleksandar Stanojević pred meč sa Novosađanima istakao je da nije lako boriti se protiv "večitog" rivala.

- Pa nisu kiksnuli 5 godina. Nadamo se, nadamo se da će ovu da kiksnu, i onu tamo. nadamo se, ali da li verujemo? Vidim da ni vi ne verujete. Dešava se svašta u fudbalu, ali vi ne verujete. Vi se trudite da verujete, ali gde da izgube? Bilo je šest utakmica do kraja, čega da se uzdržavate, imate Novi Sad, ne može da se izgubi u Novom Sadu? Ima li smisla da igramo onda ili da završimo sezonu? Naravno da verujem, ali šta reći. Šta da kažem drugo. Svi smo mi verovali, pa vam se desi Čukarički. Verujemo da će prvenstvo biti regularno, pa onda ne radi VAR - rekao je Stanojević.

Rekao je da i dalje veruje u svoju ekipu i da u Partizanu nema problema.

- Pa pričaću, zaslužili smo mnogo više nego što nam je dato. Nije tačno ovo što pišete i spinujete. Mi da ne verujemo, mislite li da bismo pobeđivali sve utakmice. Da je frka u Partizanu, da nismo dobri među nama. U Partizanu nema problema, jer sve pobeđujemo. Sve je u redu između nas, u rukovodstvu, svuda, jer smo uzeli toliko boda i ne odustajemo. Naravno da verujemo ne bismo pobedili u Kruševcu, TSC, verujemo, ali smo oprezni zbog ove mašinerije Zvezdine koja je pokrenuta od proleće - dodao je Stanojević.