15°C
23.04.2024.
117.1544
109.8288

Radnički najavio reprizu Partizana, ali je onda Zvezda dala gas i overila plasman u četvrtfinale Kupa Srbije (VIDEO)

15.03.2023. 15:49 16:55
Marko Rakonjac
Marko Rakonjac / Izvor: MN Press
Crveno-beli slavili u Sremskoj Mitrovici.

Crvena zvezda se plasirala u četvrtfinale Kupa Srbije pobedom u gostima nad prvoligašem Radničkim 3:1 (1:1). Tim iz Sremske Mitrovice uspeo je da eliminiše u prethodnoj rundi Partizan, ali je lider Mozzart bet Superlige i branilac duple krune bio prejak za ekipu u kojoj je trenerski debi zabeležio Darko Tešović.

POTPISAO KRSTOVIĆ: Spreman za Ligu šampiona

S TRENINGA PRAVO U POLICIJU: Petrušev dao izjavu o sukobu sa Lesorom

SRBIJA I HOLANDIJA SU SE OTIMALE ZA ŽIVKOVIĆA: Odlučio se za OČEVU rodnu zemlju! Stigao je poziv

Nekadašnji fudbaler Partizana uspeo je da uhvati u klopku crveno-bele u prvih 45 minuta. Nisu gosti delovali poletno na teškom terenu u Sremu, a za mlak pristup meču kažnjeni su sa penala.

Krsta Đorđević je bio precizan u 38. munutu, pošto je prethodno Srđan Mijailović igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Međutim, uspeli su Beograđani da vrate rezultatski egal do odlaska na veliki odmor golom Mirka Ivanića u 43. minutu i tu je bio početak kraja ekipe iz Sremske Mitrovice.

Brzo je Crvena zvezda uspela da slomi otoro domaćina u drugom poluvremenu. Marko Rakonjac je pogodio mrežu Radničkog udarcem glavom već u 56. minutu na asistenciju Osmana Bukarija.

Kings Kangva je duplirao vođstvo gostijunepunih 10 minuta kasnije, pošto je poslao loptu u praznu mrežu posle akcije Iraklija Azarova.

Trener crveno-belih Miloš Milojević ukazao je šansu u drugom delu i mladom napadaču Jovanu Mijatoviću, kao i rezervnom golmanu Nemanji Vasiljeviću, a gosti su u tom periodu rutinski odradili posao i mogli da postignu i još koji pogodak.

Četvrtfinale Kupa Srbije je na programu 3. maja, a plasman među osam najboljih ranije su izborili TSC, Radnik, Radnički Niš, Novi Pazar i Vojvodina.

Radnički Sremska Mitrovica - Crvena zvezda 1:3 (1:1)

Strelci: Đorđević u 38. iz penala za Radnički - Ivanić 43, Rakonjac 56, Kangva u 65. za Crvenu zvezdu

Radnički: Ostojić, Protić (od 77. Miodragović), Ivić, Gajić, Ilić, Čarapić, Ignjatović (od 67. Milicanović), Đ. Petrović (od 67. Stevanović), Đorđević (od 67. V. Petrović), S. Ilić (od 57. M. Ilič), Spasojević.

Crvena zvezda: Borjan (od 73. Vasiljević), Vigo, Eraković, Leković, Rodić (od 46. Azarov), Mijailović (od 46. Kangva), Kanga, Ivanić (od 57. Mijatović), Bukari, Katai (od 69. Mitrović), Rakonjac.