CRNO-BELI NA PLUS ČETIRI: Saldanja i Zahid napumpali samopouzdanje Partizanu pred derbi sa Zvezdom (VIDEO)

22.09.2023. 20:51 22:14
Bibars Natho
Bibars Natho / Izvor: MN Press

Trijumf tima Igora Duljaja u Pančevu.

Partizan čeka večiti derbi sa plus četiri u odnosu na Crvenu zvezdu. Takav odnos snaga na tabeli odavno nije viđen uoči najvećeg praznika srpskog fudbala, a crno-beli su do ovakve bodovne zalihe stigli posle važnog trijumfa u Pančevu protiv Železničara 2:1 (1:1) u osmoj rundi šampionata.

GROBARI OPKOLILI PANČEVO: Navijačima Partizana se vratila vera, fotografije to potvrđuju (FOTO)

BOMBA JE SPREMNA: Savo Milošević novi selektor

ČUVENI HRVAT UDARIO NA SRPSKI FUDBAL: Ruga nam se, kaže da smo NAJGORI U ISTORIJI

Namučio je domačin pošteno tim Igora Duljaja, ali su gosti iskoristili individualni kvalitet i stigli do tri boda. Trenutak neopreznosti odbrane Železničara u finišu meča, u 82. minutu, koštao je domaćina iznenađenja.

Kristijan Belić je poslao dugu upotrebljivu loptu, Nemanja Nikolić je sjajno glavom spustio ka rezervisti Gajasu Zahidu koji je bio nemilosrdan realizator za šestu uzastopnu pobedu crno-beliih u Mozzart bet Superligi.

Nije bilo nekog lepršavog fudbala u Pančevu. U prvih 15 minuta viđena je uspavanka, a onda su se na terenu prvi probudli gosti. Mateus Saldanja je pogrešio, umesto da šutira, dodao je loptu Aldu Kaluluu i domaćin je uspeo da otkloni opasnost prilikom dobre šanse za tim Igora Duljaja.

Saldanja je ispravio grešku u 26. minutu. Posle kornera i dodavanja Ilića odlično je reagovao na drugoj stativi i produžio golgeterski niz na četvrtoj uzastopnoj utakmici za 0:1.

Crno-beli su imali prednost samo pet minuta. Železničar je izjednačio iz jedanaesterca koji je skrivio upravo Saldanja. Napadač gostiju je povukao prilikom prekida Vojislava Stankovića, a penal je rutinski realizovao kapiten Pančevaca Aleksandar Đorđević u 31. minutu.

Pokušavao je Partizan ponovo da dođe do prednosti u finišu prvog poluvremena, ali nije uspeo da izgradi dobru poziciju za postizanje pogotka.

Crno-beli su u nastavku meča podizali nivo agresivnsoti kako je odmicalo vreme. Najbolju priliku u prvih 20 minuta propustio je Saldanja, čiji udarac je izblokirao bivši štoper Partizana Vojislav Stanković.

Posle gužve u kaznenom prostoru domaćina pokušao je opet saldanja u 72. minutu, ali su igrači Železničara nekako uspeli da otklone opasnost.

Uspeli su gosti drugi pout da povedu u 82. minutu. Nemanja Nikolić je glavom vešto spustio loptu posle dugog pasa Kristijana Belića, a Gajas Zahid je oštrim udarcem matirao golmana Stankovića. Iskoristili su tako crno-beli brojčanu prednost na terenu, pošto je Železničar u tim trenucima igrao sa 10 igrača zbog povrede Purtića.

Pančevci su imali odličnu priliku da izjednače u 89. minutu, ali je rezervista Trifunović šutirao pored gola.

Crno-beli su upisali šestu pobedu u prvenstvu i sada ih čeka duel sa Crvenom zvezdom u Humskoj (27. septembar).

Železničar Pančevo - Partizan 1:2 (1:1)

Stadion: SRC Mladost.

Sudija: Stanko Ostrašćanin (Kraljevo).

Strelci: Đorđević iz penala u 31. za Železničar - Saldanja u 26, Zahid u 82. minutu za Partizan.

ŽELEZNIČAR PANČEVO: A. Stanković, Grgić (od 73. Knežević), Hajdin, Krajišnik (od 74. Trifunović), Lakićević, Pantelić (od 66. Kovačević), Pavlov (od 85. Lokosa), Purtić (od 85. Obradović), Romanić, V. Stanković, Đorđević.

PARTIZAN: Jovanović, Stojković, Ilić, Marković, Antić - Belić, Kanute (od 61. Zahid), Kalulu, Severina (od 61. Nikolić), Natho (od 73. Menig), Saldanja (od 90+5 Filipović).