HAJDUK NA NAJTEŽEM ZADATKU: Splićani zakazali okršaj sa POLUFINALISTOM Lige šampiona!

10.08.2022. 21:26
FK Hajduk Split
FK Hajduk Split / Izvor: Profimedia
Plej-of kvalifikacija za Ligu konferencija.

Ekipa Hajduka iz Splita plasira se u plej-of kvalifikacija za treće po rangu UEFA takmičenje - Ligu konferencija. Hrvatska ekipa je uprkos porazu u revanšu (1:0) ukupnim rezultatom 3:2 savladala Vitoriju Gimaraes i tako prošla dalje.

OGLASIO SE PRVI ČOVEK AJNTRAHTA: Kostić je imao šansu da igra protiv Reala a ne nekog niželigaša!

MA KAKAV DIBALA: "Najveće pojačanje Rome je Nemanja Matić" smatra Fabio Kapelo

PRED VRATIMA MILANA: Srbina zovu sa San Sira!

Revanš u Portugalu su obeležili brojni incidenti navijačke grupe "Torcida" koja je pravila velike probleme organizatorima, a čak se oglasio i gradonačelnik Gimaraesa koji je rekao da im treba zabraniti da uđu na stadion.

Ipak, na kraju su Splićani ti koji su otišli zadovoljniji sa gostovanja pošto lep gol brazilskog napadača Andersona u petom minutu meča nije bio dovoljan.

Umalo da igrači Vitorije stignu i do drugog gola, odnosno produžetaka, ali je Tigao Silva u 77. minutu meča dobio drugi žuti tj. crveni karton i ostavio ekipu sa minimalnim šansama za prolaz.

Hajduk neće imati lak posao u borbi za grupnu fazu, a s obzirom na to da im je poslednja prepreka ekipa Viljareala, prošlogodišnji polufinalista Lige šampiona.

BONUS VIDEO: Pogledajte umeće Dilete Leote sa loptom