SUPERLIGA SRBIJE: Partizan se sapleo u SURDULICI, crno-beli već KIKSNULI (VIDEO+FOTO)

22.07.2018. 20:59
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Domaćini zabeležili veliku pobedu.

Fudbaleri Radnika su u prvom meču nove sezone u Superligi Srbije na svom terenu iznenadili Partizan i savladali ga sa 1:0. Loše je Partizan igrao čitavu utakmicu, što je Zlatanović iskoristio i u 53. minutu i golom rešio ovu utakmicu.

TORINO OZBILJAN DA GA DOVEDE: Bikovi žele bivšeg reprezentativca Srbije (FOTO)

TRAKAJ IMA TAJNOG ADUTA: Bivša zvezda Premijer lige STIŽE u Humsku! (VIDEO+FOTO)

Partizan je u novu sezonu krenuo iz Surdulice. Duel protiv Radnika bio je premijerni meč za izabranike Miroslava Đukića, u pokušaju da u Husmku vrate trofej državnog prvaka. U prvom poluvremenu, crno-beli su imali terensku incijativu, ali je prva ozbiljna prilika za gol viđenja tek u 30. mintutu, kada je brzonogi Tošić posle serije driblinga došao u solidnu poziciju za udarac, međutim šut je uputio slabijom desnom nogom pa je golman Surduličana loptu odbio u korner.

Domaćin je sa druge strane pred kraj prvog dela imao izglednu priliku za vodeći gol, ali je Stojanović katastrofalno šutirao sa ivice kaznenog prostora. Iako su eliminisali Rudar u kvalifikacijama za Ligu evrope sa 6:0 u ukupnom skoru, izabranici Miroslava Đukića nisu pokazali gotovo ništa posle prvih 45 minuta u Surdulici.

Na startu drugog dela, Radnik je uspeo da dođe do vođstva. Zlartanović je uspeo da na fantastičan način glavom uputi udarac i matira Stojkovića u 51. minut. Nekoliko minujta kasnije, novi peh za crno-bele, povredio se Zoran Tošić. Umesto iskusnog veziste na teren je ušao Ognjen Ožegović, u pokušaju da izabranicima Miroslava Đukića donese malo više živosti u završnici.

Mučio se Partizan u nastavku poluvremena da dođe do prilike za gol. Napadi su bili jalovi i bez konkretnog dodavanja u završnici. Bleda slika tima koji je pre nekoliko dana sa pola gasa eliminisao Rudar u kvalifikacijama za Ligu Evrope. U 75. minutu viđene su prilike na obe strane... Prvo je Radnik mogao da udvostriču prednost.. Sa pet metara napadači Surduličani nisu uspeli da zakače loptu i skrenu je u gol Stojkovića. Ubrzo zatim, kontra crno-belih i prilika za Rikarda... Golman domaćina je sjajnom intervencijom sprečio goste iz Beograda da dođu do izjednačenja.

Partizan nije uspevao da do kraja da postigne izjednačujućo gol.. Bilo je sporadičnih napada, međutim bez precizne završnice. Suma je u zaustavnom vremenu imao solidnu priliku za postizanje gola, ali je bio sebičan i šutirao iskosa preko gola. Tokom poslednjeg minuta nadoknade, Ožegović je dobio ozbiljan udarac u jednom duelu, posle koga je prevezen kolima hitne pomoći.

Loš početak za višestrukog šampiona Srbije u pohodu ka tituli prvaka Srbije.

RADNIK - PARTIZAN 1:0

STADION: Stadion FK Surdulice

SUDIJA: Nenad Đokić

KARTONI: Zlatanović, Čubrilo, Pavlović, Ristović - Valijente.

STRELCI: Zlatanović 51. minut

Radnik Surdulica: Vasiljević – Mladenović, Žarković, Milovanović, Čubrilo (Đorđević 71 .minut) – Pejčić (Pavlović 68. minut) – Pantelić, Stevanović, Keremeh, Stojanović – Zlatanović (Ristović 84. minut).

Partizan: Stojković – Enake, Marković, Valijente, Šehović – Tošić (Ožegović 57. minut), Zdjelar, Pantić, Đerlek (Suma 62. minut)– Ivanović (Ilić 73. minut), Rikardo.

SUPERLIGA SRBIJE, 1. kolo:

Petak:

Crvena zvezda - Dinamo Vranje 3:0 (Jovančić 40. minut, Joveljić 51. minut, Jevtović 76. minut)

Vojvodina - Mladost Lučani 1:1 (Fofana 13. minut - Dimić 29. minut)

Subota:

Voždovac - OFK Bačka 1:0 (Ješić 3. minut)

Napredak - Rad 1:0 (Vukanović 7. minut)

Čukarički - Zemun 1:1 (Ovusu 25.minut - Simić 69.minut)

Nedelja:

Radnik - Partizan 1:0 (Zlatanović 51. minut)

Radnički - Proleter Novi Sad 3:1 (Mrkoć 11. minut, Nikodijević 29, 77. minut - Krstevski 87. minut)