HOROR ZA JUVE U HAIFI: Zvezdin DŽELAT srušio i Staru damu, Siti zaustavljen u Danskoj

11.10.2022. 20:42
FK Makabi Haifa
FK Makabi Haifa / Izvor: Profimedia
Iznenađenja u Ligi šampiona.

Veče u Ligi šampiona počelo je iznenađenjima. Malo ko je očekivao da će Juventus i Mančester siti ostati praznih šaka na gostovanjima u Izraelu i Danskoj. Stara dama je poražena u Haifi sa 2:0, dok su Građani u Kopenhagenu odigrali 0:0.

ON JE VRIŠTAO, JA SAM SE GRIZAO DA GA NE PREBIJEM: Tadić otkrio iznenađujuće detalje iz svlačionice

SAMO JEDAN KLUB GA HOĆE: Ronaldo napušta Junajted, potrebno je još OVAJ uslov da se ispuni

DEFINITIVNO JE PUKLO! Mbape u januaru NAPUŠTA PSŽ (FOTO)

Juventus je doživeo težak udarac u Haifi. Četa Masimilijana Alegrija dobila je još jedan težak udarac ove sezone. Kako su igrali protiv Makabija može se reći da su još i dobro prošli i da su mogli da pretrpe još ubedljiviji poraz.

Tim iz Haife je krenuo silovito i bez ikakvog respetka prema tima iz Torina. Napadačka igra donela im je rezultat već u sedmom minutu. Pjer Korno  dobro je centrirao i pronašao Omera Acilija koji je više leđima nego glavom zahvatio loptu, u skoku bio bolji od protivnika i pogodio donji desni ugao. Isti igrač je u 42. minutu, nakon sjajne kontre, dobio na desnoj strani kaznenog prostora loptu od napadača Pieroa i preciznim udarcem savladao golmana Ščesnog koji je u oba navrata umalo sprečio promenu rezultata.

Što se Juventusa tiče, Dušan Vlahović je bio neprimetan do same završnice prvog poluvremena kada je okušao udarac glavom, ali ga je Koen sjajno zaustavio. Filip Kostić je dobio šasnu u drugih 45 minuta, ali i on je bio bez konkretnog učinka.

Na meču u Kopenhagenu najviše uzbuđenja viđeno je na samo početku. Mančester siti je u 25. minutu imao šansu da dođe u vođstvo, ali Rijad Marez nije bio precizan sa bele tačke. Samo pet minuta kasnije defanzivac Građana Serhi Gomez dobio je crveni karton što je bitno uticalo na nastavak utakmice.