EVRO - GRUPA D: Češka OVERILA plasman, Hrvati odradili PRIMARNI cilj

18.06.2021. 17:33
Hrvatska - Češka
Hrvatska - Češka / Izvor: Reuters
Meč drugog kola.

Hrvatska i Češka su se sastali u Glazgovu u drugom kolu grupe D prvenstva Evrope u fudbalu. Nije bilo pobednika (1:1) i to je svakako donelo radovanje Česima koji su overili plasman u dalji tok takmičenja.

U neku ruku i Dalić može biti zadovoljan, jer je isticao kao primarni cilj da ne želi da bude prvi (a to više ne mogu biti), ali sada moraju u poslednjem odraditi ono što Srbija nije uspela u baražu. Da pobede Škotsku, ali veliki problem je što će se igrati u Glazgovu. Naravno, i dalje drže sami svoju sudbinu.

ERIKSEN JE OPERISAN: Sa fudbalom je gotovo, poznato i kad izlazi iz bolnice (FOTO)

RONALDO NALJUTIO UEFA: Doneto pravilo o sklanjanju pića na konferencijama za medije

TORINO I ITALIJA U ŽALOSTI: Preminula IKONA Juventusa

Česi su bili dominantni u prvom delu. Krenuli su jako, a Hrvati su tek posle petnaestak minuta uspeli da se prisaberu. Bilo je nekoliko poluprilika, a jedini pogodak je postignut zahvaljujući VAR-u. Dejan Lovren je laktom udario Patrika Šika i sudija je nakon većanja pokazao na belu tačku. Isti igrač je šutirao i došao do svog trećeg gola na Evru.

Imao je Rebić ubrzo posle toga idelanu priliku da izjednači, ali nije je iskoristio i na odmor se otišlo sa vođstvom Češke od 1:0.

HRVATSKA - ČEŠKA 1:1 (0:1)

Strelac: Perišić 47, Šik (penal) 37.

Stadion: Hempden park (Glazgov - Škotska)

Sudija: Karlos Del Sero (Španija)

HRVATSKA: Livaković - Vrsaljko, Vida, Lovren, Gvardiol - Modrić, Kovačić (od 87. minuta Brozović) - Brekalo (od 46. minuta Ivanušec), Kramarić (od 62. minuta Vlašić), Perišić - Rebić (od 46. minuta Petković).

ČEŠKA: Vaclik - Cufal, Čelustka, Kalas, Boril - Holeš (od 63. minuta Kral), Darida (od 87. minuta Barak), Souček, Masopust (od 63. minuta Hložek), Jankto (od 75. minuta Ševčik) - Šik (od 75. mknuta Krmenčik).

Početak drugog dela je doneo Dalićevo otrežnjenje i povratak Perišića na levu stranu, a ovaj je odmah u 47. minutu poravnao skor na 1:1.

Bilo je posle toga jop prilika nma obe strane, ali stiče se utisak da nijedan tim nije želeo potpuno da krene na tri boda. Za Čehe je bilo jasno da to neće uraditi, ali od Dalićevih izabranika s eočekivalo da krenu jače ka golu. Ipak i dalje Hrvati drže sudbinu u svojim rukama, jer će pobedom ići dalje.

Tok meča možete pratiti ovde

KRAJ UTAKMICE

90. minut
Igraće se još tri minuta
88. minut
Velika prilika za Petkovića, ali slabo je pucao
82. minut
Imali su Hrvati kontru tri na tri, ali usporili su i dobili su samo prekršaj na nekih trideset metara od gola Češke
80. minut
Gvardiol je probio po levoj strani, ali nije uspeo da uposli Petkovića u sredini i propala je prila za Hrvatsku
76. minut
Hložek nije mogao lepo da zahvati loptu,a bio je na deset metara udaljen od gola
74. minut
Velika šansa za Vlašića, ali negde sa penala je pucao preko gola
72. minut
Česi kao da su prezadovoljni bodom i polako gube želju za napadom
65. minut
Kral je oklevao i Modrić je uspeo da izbaci loptu u korner, posle kojeg je Livaković bio siguran
61. minut
Šik najbolji u skoku posle kornera, ali puca visoko iznad gola
59. minut
Hrvati su sada imali nekoliko akcija, ali odbarana Čeha je bila spremna na sve
56. minut
Česi kruže oko gola Hrvatske, ali centaršutevima nikako da naprave neku šansu
47. minut
1:1!!!! Perišić je prešao na levu stranu i odmah je naptravio lom i šutirao u suprotan ugao i poravnao rezultat.
46. minut
Hrvatska sa dve izmene započinje drugi deo. Bruno Petković (Ante Rebiće), Luka Ivanušec (Josip Brekalo)

KRAJ POLUVREMENA

45.+2. minut
Šik pokušava iz slobodnog udarca, ali nije bio blizu
45. minut
Igraće se još tri minuta. Vrsaljko klasičnim bodičekom udara Janktua, a sudija ne svira ništa. Čeh je ostap bez vazduha.
43. minut
Hrvatska je preuzela kontrolu i napada, pa je tako Kramarić probao sa oko 20 metara. Vaclik je odbranio.
39. minut
Zicer za Rebića koji je šutirao kao početnik iz vrlo izgledne pozicije
37. minut
0:1!!! Šik šutira i pogađa. Iako je penal bio nad njim siguran je bio Čeh
35. minut
PENAL za Češku i samo žuti karton za Lovrena
33. minut
Lovren laktom po nosu udara Patrika Šika i krvav je Čeh. Sada će VAR odlučiti da li je penal.

Lepa vest nevezana za ovu utakmicu je da je Kristijan Eriksen napustio bolnicu i posetio kolege u reprezentaciji Danske

24. minut
Prilika za Perišića, ali on je gađao pravo u golmana Vaclika.
22. minut
Rebić je išao ga golamanu Češke koji ga je napucao, ali lopta nije išla ka mreži.
18. minut
Velika gužva pred golom Hrvatske, ali nisu se snašli Česi. Posle centaršuta Jankta došla do Cufala, usledio je pas ka Šiku koji je morao bolje da reaguje.
10. minut
Kalas pravi nesmotreni prekršaj nad Rebićem na nekih 23 metra od gola. Lovren šutira ameterski visoko iznad prečke
8. minut
Hrvati su konačno uspeli da dođu do poseda malo više
5. minut
Sve ozbiljnije napadaju Česi, a sudija je prevideo gaženje i tako dao našim zapadnim susedima vremena da se malo odmore
3. minut
Česi su krenuli ofanzivno, malo gužve u kaznenom prostoru Hrvatske, ali nije bilo šanse