IGRAN JE RIMSKI DERBI: Kolarov ZASENIO Sergeja! (VIDEO)

18.11.2017. 20:52
Rim
Rim / Izvor: Reuters

Odigran derbi dela Kapitale.

U velikom derbiju Rima i Serije A, fudbaleri Rome savladali su najljućeg protivnika Lacio sa 2:1 (0:0). Derbi "dela Kapitale" doneo je malo uzbuđenja u prvom poluvremenu, igralo se prilično čvrsto, ali su fudbaleri Rome bili bliži vođstvu.

Posle centaršuteva Kolarova, dva puta je mogao Džeko da se proslavi. Najpre je tukao glavom pored stative, da bi drugi put njegov pokušaj zaustavio golman Strakoša.

Samo četiri mintua igre u nastavku bilo je dovoljno Vučici da dva puta ujede nebesko-plave. Ponovo je maestralno Aleksandar Kolarov protutnjao po boku, nepropisno ga je u šesnaestercu zaustavio Bastos, pa za sudiju Rokija nije bilo dileme - penal. Odgovornost je preuzeo Peroti i iz koraka zatresao mrežu gostiju - 1:0.

To je definitivno poremetilo igrače Lacija, koji su nastavljali da prave kikseve. Posle jedne početničke greške, na 40 metara od gola, Peroti je pronašao Rađu Najngolana, koji se odlučio na šut sa 17-18 metara i duplirao vođstvo.

Do kraja meča uspeli su Lacijali da stignu do počasnog gola. Ponovo je dosuđen penal, ali na drugoj strani terena. Igranje štopera Kostasa Manolasa rukom nateralo je arbitra Rokiju da odgleda VAR i pokaže na "belu tačku". Imobile je bio neumoljiv i vratio nadu saigračima da mogu do preokreta.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić odigrao je ceo meč za nebesko-plave, ali se uklopio u sivilo celog tima.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.