DŽABA SU SE KATALONCI NADALI: Inter poslao Barsu u Ligu Evrope, Porto slavi Dioga Kostu (VIDEO)

26.10.2022. 20:34
FK Inter
FK Inter / Izvor: Profimedia
Neroazuri prema očekivanjima.

Fudbaleri Intera očekivano su savladali Plzen (4:0) i tako obezbedili mesto među 16 najboljih u Ligi šampiona, u meču Briža i Porta slavili su Portugalci 0:4.

Napadač Borusije ponovo trenira tri meseca posle operacije tumora

TEN HAG POTVRDIO: Ronaldo se vratio u sastav Junajteda

NEMA KAŽNJAVANJA: Englezi neće preduzeti disciplinske mere protiv igrača Liverpula i Arsenala

Milanski klub je i pre ovog duela bio gotovo siguran putnik u nokaut fazu, pošto su veći deo posla odradili pre dve nedelje kada su uspeli da ostanu neporaženi na Kamp Nou (3:3) i na duelu sa najslabijim timom elitnog takmičenja im je bio potreban trijumf, do koga su i stigli bez mnogo muke.

Liga šampiona, grupa C

Inter - Plzen 4:0 (2:0)

Mktarijan 35, Džeko 42, 66, Lukaku 87

Mrežu nejakih Čeha otvorio je Mktarijan u 35. minutu, da bi do kraja prvog dela bilo 2:0... Edin Džeko je na asistenciju Dimarko obezbedio kapitalnu prednost.

Nastavak meča bio je puka formalnost, Džeko i Lukaku su postavili konačan rezultat i tako će u osminu finala Bajern Minhen i Inter, dok će Barselona u Ligu Evrope, Plzen je završio svoje učešće u evropskim takmičenjima.

Ekipa Porta ostvarila je zlata vredan trijumf na gostovanju Brižu, a heroj Portugalaca je zasigurno golman Diogo Kosta.

Sjajni čuvar mreže je uspeo da odbrani čak dva penala.... vodili su gosti posle prvih 45 minuta. Pogodio je Taremi u 33. minutu, da bi u nastavku briljirao pomenuti Kosta. Odbranio je prvo udarac Vanakena sa 11 metara, no glavni sudija Majkl Oliver je ponovio kazneni udarac zbog ranijeg ulaska nekog od fudbalera Porta. Lang je potom preuzeo odgovornost, ali epilog je bio identičan... nova odbrana Koste koja je potpuno razgoropadila goste, pošto su do kraja meča postigli još dva gola.

Evanilson, Eustakio i Taremi su totalni slomili Belgijance i tako im naneli prvi poraz u elitnom takmičenju, a ujedno su ovo i bili prvi golovi koje je Briž primio u Ligi šampiona. Porto je ovim trijumfom napravio ogroman korak ka nokaut fazi. Sada su na pet bodova od, trećeplasiranog, Atletiko Madrida i u večerašnjem okršaju Jorgandžija i Bajera iz Leverkuzena eventualna pobeda Farmaceuta ili remi bi ih poslao među 16.

Kao što je poznato, Briž je već obezbedio plasman u osminu finala.