JUNAK 13. KOLA SUPERLIGE: Milan Bojović (Napredak)

30.10.2023. 12:46
Junak kola
Junak kola / Izvor: Shutterstock

Svega osam minuta bilo mu je potrebno da obezbedi novu pobedu svojoj ekipi.

Utakmicama odigranim u nedelju, spuštena je zavesa i na 13. kolo Superlige Srbije. Aktuelni lider, ekipa Partizana je u malom beogradskom derbiju savladala Voždovac sa 3:0, a takođe u odmeravanju snaga dva kluba iz prestonice Srbije, Crvena zvezda je posle velike borbe savladala IMT sa 2:1. U kolu za nama, ljubitelji najvažnije sporedne stvari na svetu mogli su da uživaju u golovima s obzirom na to da je na svakom od mečeva postignut barem po jedan. Najviše pogodaka viđeno je u Kragujevcu gde je Radnički sa 4:1 savladao Mladost.

Vratio se pravi Kraso, ima poruku za Delije posle golaŽan Filip Kraso

Vratio se pravi Kraso, ima poruku za Delije posle gola

Svi su čekali da čuju šta će reći Duljaj - on se pojavio pred kamerom i OVO izgovorioDuljaj

POTRES MOZGA I NEKOLIKO ŠAVOVA: Poznato stanje fudbalera Čukaričkog nakon JEZIVE povrede!FK Čukarički

Ipak, apsolutni junak 13. kola Superlige Srbije je prvotimac Napretka iz Kruševca, Milan Bojović. Napredak je kao gost došao do pobede i veoma važnih bodova u Ivanjici, pošto je savladao Javor sa 2:0. Oba pogotka delo su iskusnog napadača i najboljeg strelca u istoriji Superlige. Igraču sa bogatim superligaškim ali i internacionalnim iskustvom bilo je dovoljno osam minuta da dva puta pronađe put do mreže domaćina i obezbedi svojoj ekipi izuzetno važnu pobedu. Mrežu Manojlovića načeo je već u 11. minutu a kako se na kraju ispostavilo tačku na rezultat stavio je u 19. minutu.

U narednom kolu ekipa Napretka će u Kruševcu ugostiti IMT, dok će Javor nove superligaške bodove tražiti na gostovanju u Lučanima.

Kada su u pitanju "Večiti rivali" Partizan očekuje uvek neugodno gostovanje u Novom Pazaru, dok će Crvena zvezda pred svojim navijačima dočekati Radnik.