JUNAK 11. KOLA SUPERLIGE: Mirko Ivanić (Crvena zvezda)

10.10.2023. 14:42
Junak kola
Junak kola / Izvor: Shutterstock

Dva maestralna pogotka bivšeg crnogorskog reprezentativca.

Završena je još jedna deonica ovosezonske Superlige Srbije. U 11. kolu najkvalitetnijeg srpskog fudbalskog takmičenja viđena su 22 pogotka, a ubedljivo najviše bilo ih je na susretu Radničkog iz Kragujevca i Crvene zvezde, čak sedam.

NEMA ODMORA ZA CRNO-BELE: Izlaze na megdan neporaženom LIDERU

RAT NA BLISKOM ISTOKU SE ZAHUKTAVA: Ide li Barak Bahar na front?

SVIĐA MU SE U SAUDIJSKOJ ARABIJI: Ronaldo žei da ostane u Al Nasru do 2027. godine

Crveno-beli iz Beograda slavili su rezultatom 4:3 u Kragujevcu posle nekoliko preokreta u toku samog meča. Dvostruki strelci za Zvezdu bili su Piter Olajinka i Mirko Ivanić, ali ipak su golovi bivšeg crnogorskog reprezentativca ostali upečatljiviji.

Prvo je u 44. minutu promešao gotovo kompletnu odbranu Kragujevčana, kao na malom fudbalu je "prodao" nekoliko minijatura i rutinski smestio loptu pored golmana Lekovića.

Njegov udarac u 66. minutu sa ivice kaznenog prostora je bio novo remek-delo i na taj način je doneo dva gola prednosti ekipi sa Marakane. Ispostaviće se da je bilo dovoljno za trijumf iako je Radnički kasnije smanjio.

Potrebno je istaći da se ovaj meč mogao završiti i službenim rezultatom 3:0 za Crvenu zvezdu, ali beogradski klub je odlučio da se ne žali i ne traži takav ishod.

Naime, početkom drugog poluvremena na teren je ušao igrač Radničkog Uroš Vidović koji uopšte nije u protokolu, tako da Zvezda da je htela, verovatno bi dobila pobedu 3:0.

Mirko Ivanić
Mirko Ivanić / Izvor: MN Press

Ovako kako jeste, ostalo je 4:3, a junak crveno-belih i igrač kola bio je dugogodišnji najbolji fudbaler ovog tima Mirko Ivanić.