18°C
21.05.2024.
117.1131
107.611

JUVE SVE BLIŽE INTERU I MILANU: Morata briljirao protiv Sampdorije, Vlahović na terenu od 65. minuta

12.03.2022. 19:52
Alvaro Morata
Alvaro Morata / Izvor: MN Press

Bjankoneri se vraćaju u borbu za Skudeto.

Fudbaleri Juventusa savladali su Sampdoriju na gostuvanju u utakmici 29. kola Serije A rezultatom 3:1 (2:0).

DRUGI PUT U KARIJERI: Grobari slave zbog svog ljubimca

VOJVODINA NASTAVLJA DA TONE: Radnički na Čairu bolji od Novosađana

MIHA BRANI DONARUMU: Prema Điđiju se svi loše ponašaju, sam je izabrao PSŽ (VIDEO)

Po prvi put otkako je stigao, Masimilijano Alegri je meč započeo bez Dušana Vlahovića (nastupao od 65. minuta) u želji da ga odmori za revanš Lige šampiona sa Viljarealom, ali to njegovom timu nije smetalo da slavi.

Imala je Stara dama problema u organizaciji napada, Sampdorija isprva nije previše pretila i posle prve konkretne situacije pred golom domaćina, a koja je došla nakon kontre u 23. minutu, postignut je vodeći pogodak za goste. Bio je to centaršut Huana Kvadrada sa desnog krila, a nesrećan je bio Maja Jošida smestivši loptu u svoju mrežu.

Nije Juventus ni posle toga fascinirao igrom, ali dobili su penal kada je srušen Mojse Ken. Alvaro Morata je bio precizan i posle 34 minuta igre bilo je velikih 0:2.

Kontrolisao je Juve susret u velikoj meri, da bi u 74. minutu Adrijen Rabio bio neoprezan i odigrao rukom zbog čega je i na drugoj strani dosuđen penal. Međutim, udarac Antonija Kandreve majstorski je zaustavio Vojšćeh Šćensni.

Ipak, u 84. minutu Abelhamid Sabiri je izveo slobodan udarac sa distance, lopta je zakačila Moratu u zidu, promenila pravac i završila u mreži za strepnju Masimilijana Alegrija.

Konačan rezultat postavio je, svojim drugim pogotkom na meču, Alvaro Morata. Španac je glavom, uz dosta sreće matirao Vladimiroa Falkovena u 88. minutu.

Juventus je novim trijumfom stigao do 56. boda i ima samo četiri boda manje od lidera Milana, a dva od drugoplasiranog Intera.