14°C
16.05.2024.
117.1192
107.5969

LIGA EVROPE: Junajted PREOKRETOM eliminisao Barsu! Di Marija pogurao Juventus u OSMINU FINALA!

23.02.2023. 22:08
FK Mančester junajted
FK Mančester junajted / Izvor: Profimedia

Kiša golova u drugorangiranom UEFA takmičenju...

Večeras su odigrani mečevi plej-ofa Lige Evrope. Veoma uzbudljiv meč odigrali su fudbaleri Mančester junajteda i Barselone, koji je završen rezultatom 2:1 posle preokreta. Ovim trijumfom "Đavoli" idu dalje ukupnim rezultatom 4:3, nakon onih 2:2 u Barseloni pre sedam dana.

PETRIĆ BOLAN POSLE BLAMAŽE: Odluku šta treba da uradimo doneće ljudi iz uprave

HOROR U HUMSKOJ: Belić naivno prodao loptu, Šerif ima rezulat koji ga vodi dalje (VIDEO)

ZVIŽDUCI I APLAUZI: Pogledajte kako su Grobari ispratili fudbalere Partizana nakon poraza (VIDEO)

Domaćin je bolje počeo i imao je veliku šansu već u trećem minutu, kada je Ter Štegen sjajno zaustavio udarac Bruna Fernandeša.

Barsa, koja je bila oslabljena za Gavija i Pedrija, je negde od 15. minuta uspela da uspostavi ravnotežu i odmah je povela.

U 16. minutu je Bruno oborio u duelu Baldea, koji je izlazio iz kaznenog prostora, nije to bio prejak kontakt, ali je sudija Turpan bez razmišljanja pokazao na belu tačku.

Dva minuta kasnije je sa 11 metara tukao Levandovski i pogodio za 0:1, mada je De Hea imao loptu na ruci i malo mu je nedostajalo da odbrani.

Katalonci su nakon toga zagospodarili u posedu, smirili su igru, "sakrili loptu" i čekali novu šansu. Dočekali su je u 45. minutu, kada se Kesi nakon greške De Hee našao u idealnoj poziciji, ali se ukazao Kazemiro i sjajnim blokom ga sprečio da udvostruči prednost gostiju.

Erik ten Hag je na poluvremenu obavio odličan posao, obavio je dobre izmene, a ključni potez je bio pomeranje Bruna na poziciju "desetke".

Surova kazna za ovaj promašaj Kesija stigla je samom startu drugog poluvremena, u 47. minutu. Posle konfuzne reakcije vezista Barse, lopte se dokopao Sančo, proigrao je Bruna, ovaj Freda, a Brazilac je savršeno šutirao sa 15 metara i matirao Ter Štegena, za 1:1.

Rasplasmaala se borba posle gola Freda. I jedni i drugi su krenuli po pobedu, Barsa je u 64. minutu imala ozbiljnu šansu preko Kundea, čiji je udarac glavom zaustavio De Hea, dok su sa druge strane rezervisti Antoni i Garnačo doneli veliku dozu energiju u igru Junajteda.

Domaćin je preokrenuo rezultat u 73. minutu. Bila je to dugačka akcija, a ključni potez izveo je Luk Šo, koji je petom sprečio loptu da završi u gol-autu. U nastavku je Bruno poslao loptu u šesnaesterac, a ona se nakon pravog karambola i pokušaja Garnača i Freda, odbila do Antonija, koji ju je sa nekih 14 metara levom nogom pospremio u mrežu, za 2:1.

U finišu je domaći tim čuvao rezultat, Barsa je napadala, a najbolju šansu imao je Levandovski u zaustavnom vremenu, kada je heroj postao Rafael Varan, koji je "izvadio" loptu sa gol-linije i sačuvao Junajtedu pobedu i prolaz u narednu rundu.

Takođe, fudbaleri Juventusa su uspeli da se domognu osmine finala. Oni su u revanš meču plej-ofa bili bolji na gostovanju Nantu, 3:0 (2:0) i tako ukupnim rezultatom 4:1 prošli dalje.

Jasno je da su Italijani bili favoriti i pred ovaj duel, bez obzira na sva dešavanja u klubu poslednjih meseci.

Posao su na stadionu "De la Božoar" završili još u prvom poluvremenu, a junak je svakako trostruki strelac Anhel di Marija.

Već u petom minutu je sjajnom pogotkom sa ivice kaznenog prostora najavio trijumf Stare dame.

Pogodio je desne rašlje za 0:1, a u 20. minutu isti igrač je duplirao prednost.

Nikolas Palasios je igrao rukom i za to zaradio isključenje. Di Marija je bio neumoljiv i tako je doneo trijumf svom timu.

Dušan Vlahović je u igru ušao u 65. minutu, dok je Filip Kostić odigrao ceo meč i u nadoknandi prvog dela pogodio stativu.

U 78. minutu Di Marija je udarcem glavom poslao loptu u mrežu za konačnih 0:3.

Dalje je prošla i ekipa Sportinga iz Lisabona koja je u gostima pobedila Midtjiland sa 4:0 (1:0). U prvom meču bilo je 1:1, pa su Portugalci sa ukupnih 5:1 prošli među 16 najboljih.

Dva gola postigao je Pedro Gonkalveš, u 50. i 77. minutu.

Sevilja je posle pobede kod kuće od 3:0 odolela na gostovanju PSV-u.

Holanđani su pobedili sa 2:0, ali im to nije bilčo dovoljno da prođu u naredno kolo takmičenja.

Luk de Jong u 77. minutu bio je strelac vodećeg gola "filipsovaca".

U četvrtom minutu nadoknade postigli su još jedan, ali nije bilo više vremena za novi gol i eventualne produžetke.