KATAKLIZMA VLAHOVIĆEVOG JUVENTUSA: Viljarealov blickrig protiv Stare dame, poznati svi učesnici četvrtfinala

16.03.2022. 22:53
Dušan Vlahović
Dušan Vlahović / Izvor: Reuters
Zna se svih osam preostalih učesnika elitnog takmičenja.

Fudbaleri Juventusa završili su svoje učešće u ovosezonskom izdanju Lige šampiona, pošto su na svom terenu poraženi od Viljareala (0:3) u revanš meču osmine finala.

KAD JE TEŠKO, IBRA! Zlatan vodi Šveđane na Mundijal

ISTINA ĆE IH BOLETI: Hrvatima sporan naš NOVI grb za Mundijal, smatraju da simbol ne pripada Srbima (FOTO)

S obzirom da je prvi susret u Španiji završen 1:1, ovom utakmicom završen je pohod Dušana Vlahovića i saigrača u najelitnijem evropskom klupskom takmičenju.

Žutu podmornicu je u vođstvo doveo Moreno u 78. minutu sa bele tačke, pošto je penal prethodno skrivio Rugani.

Povisio je Tores pet minuta pre kraja susreta, a u zaustavnom vremenu Dandžuma je iz penala postavio konačnih 3:0.

Imala je Stara dama svojih prilika, pre svega u prvom poluvremenu, a nekoliko puta ozbiljno je pripretio i Dušan Vlahović. Ipak, presudio je brzinski "blickrig" ekipi Masimilijana Alegrija, koji ni najmanje ne pokazuje realan odnos snaga na terenu tokom ovog susreta.

U drugoj utakmici, Čelsi je preokrenuo protiv Lila i posle pobede u prvom meču (2:0), slavio i u revašu (2:1).

Jilmaz je u 38. minutu doveo Lil u vođstvo, plavci su u nadoknadi prvog poluvremena izjednačili preko Pulišića, a Aspilikueta je u 71. minutu postavio konačan rezultat.

Pored Čelsija i Viljareala, u četvrtfinalu će igrati Bajern Minhen, Mančester siti, Benfika, Atletiko Madrid, Liverpul i Real Madrid.