ZVEZDA U LIGI EVROPE: Crveno-beli SLAVILI i u Rumuniji

26.08.2021. 20:01
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Kluž ide u Ligu konferencija.

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u Ligu Evrope. Izabranici Dejana Stankovića su slavili protiv Kluža i u Rumuniji (2:1) i tako su overili trijumf iz Beograda (4:0) i sada su se po peti put uzastopno plasirali u grupnu fazu jednog od dva najvažnija evropska takmičenja. I Rumuni nastavljaju igranje u Evropi, ali u Ligi konferencija.

ODRŽAN ŽREB ZA LIGU ŠAMPIONA: Svi OČEKUJU duel Mesija i Ronalda

ZEMLJOTRES NA OSTRVU: Pep Gvardiola NAPUŠTA Mančester Siti! Evo koga će TRENIRATI u budućnosti!

BRZO ĆE NAĆI ZAMENU: Ako ode Mbape, evo ko su četiri glavna kandidata da dođu u PSŽ

Utakmica je započela baš onako kako su Zvezdaši zamišljali. Povela je Crvena zvezda već u četvrtom minutu i to posle penala. Korner je bio za Zvezdu povučen je sa leđa Miloš Degenek i Englez je opravdano pokazao na belu tačku. Aleksandar Katai je preuzeo odgovornost i poveli su Beograđani sa 1:0.

Krenuli su tada Rumuni, preuzeli su inicijativu i uspeli su da poravnaju rezultat u 34. minutu kada Hrvatu Debeljuhu nije bilo teško da sa pola metra glavom pogodi nebranjenu mrežu šampiona Srbije.

Kluž - Crvena zvezda 1:2 (1:1)

Strelac: Debeljuh 34.- Katai 4. (penal), Pavkov 53.

Stadion: Konstantin Radulesku (Kluž)

Sudija: Majkl Oliver (Engleska)

Kluž: Arlauskis (od 46. Belgraden) – Manea, Ćobotariu, Graovac, Kamora – Deak (od 66. Čipčui), Rodriges, Sigurjonson, Kostače (od 73. Omrani) – Debeljuh (od 73. Alibek), Paun (od 46. Petrila).

Crvena zvezda: Borjan – Rodić, Gobeljić, Degenek, Dragović (od 66. Pankov) – Sanogo (od 77. Petrović), Kanga, Ivanić (od 67. Krstičić), Katai (od 73. Nikolić), Ben – Pavkov (od 73. Dioni).

U nastavku je takođe sve krenulo po zamislima Dejana Stankovića i njegovih izabranika. Posle lepe kontre rezervni golman domaćih Belgraden je dodao loptu u noge Milanu Pavkovu i novopečeni otac je rutinski sa nekih 20 metara pogodio praznu mrežu i 53. moinutu Zvezda je ponovo došla u vođstvo.

Imali su domaći sjajnu priliku za izjednačenje. Ipak, Milan Borjan je "skinuo" penal Deakuu. Kada je Rodriges u 79. minutu dobio crveni karton, bilo je jasno da domaćin do pobede ne može da dođe.

Tok meča možete da pratite ovde.

KRAJ UTAKMICE Zvezda je slavila sa 2:1

88. minut
Dioni još jednom potvrđuje da nije igrač za Zvezdu! Nije uspo da postigne gol iako je bio sam ispred golaman domaćih na manje od deset metara i to po sredini.
84. minut
Prilika za domaće, ali Petrila je iz dobre pozicije pucao pored gola.
81. minut
Ben i Dioni su imali šansu da dupliraju prednost, ali nisu se snašli i ostaje 1:2.
78. minut
Drugi žuti karton tj. crveni za Rodrigeza. Zvezda ostaje sa igračem više.
63. minut
Milan Borjan brani penal Ćiprijanu Deaku.
62. minut
Dragović je faulirao Debeljuka i to je penal za Kluž.
61. minut
Katai upošljava Ivanića, Mirko je želeo da asistira umesto da puca i propala je fenomenalna prilika.
60. minut
Sanogo očajno ispucava loptu i stavtra priliku za domaći tim, ali Borjan ne dozvoljava da dođe do poravnanja.
53. minut
1:2!!! Milan Pavkov dobija loptu od golmana Kluža i on rutinski pogađa pražnu mrežu
47. minut
Ben pokušava glavom, ali n ije tom opasno.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG DELA

45. minut
Igraće se još dva minuta
43. minut
Lepa akcija Zvezda, ali Ćobotariju izbacuje loptu.
38. minut
Ivanić se ubacivao u prostor, ali nije uspeo da stigne do lopte.

34. minut
1:1!!!! Debeljuh se dobro kretao u sačekao je centaršut i sa manje od pola metra poravnava rezultat.
31. minut
Rodić je laktom udario protivnika i dobio je žuti karton.
25. minut
Borjan brani jak šut Sigurjonsona.
23. minut
Blok Dragovića i Degeneka uz fenomenalnog Borjana bila je dovoljna da se spasu crveno-beli posle velike šanse za domaće.
17. minut
Paun je slabo pucao sa nekih 17 metara. Borjan je lagano uhvatio loptu.
11. minut
Umirena je igra sada je verovatno svima jasno da na ovom meču neće biti uzbuđenja.
4. minut
0:1!!! Katai pogađa sa 11 metara.
3. minut
Lepa kontra Crvene zvezde i izboren je korner. Posle prvog odmah i drugi šut iz ugla i sudija je svirao penal za Zvezdu (povučen je Miloš Degenek).