KOPA LIBERTADORES: Palmeiras u 99. minutu stigao do naslova najboljeg u Južnoj Americi (VIDEO)

30.01.2021. 23:20
FK Palmeiras / Izvor: Reuters
Portugalac Abel Fereira koji sa klupe predvodi klub iz Sao Paula postao je tek treći evropski trener koji je osvojio prestižno kontinentalno takmičenje.

Fudbaleri Palmeirasa savladali su Santos na legendarnoj Marakani u finalu Kopa Libertadores rezultatom 1:0 (0:0).

NE ZNATE GDE ĆETE ZA VIKEND? OVDE vas čeka ubedljivo najbolja zabava!

LUDNICA, ŠTA JE OVO!? Falko već napravio šou, digao hotel u Turskoj na noge - fudbaleri Zvezde u TRANSU! (VIDEO)

PROVOCIRAO IBRU, A ON PROMAŠIO Miha viknuo za Zlatana: "Ne brini, on ne zna da šutira penale!" (VIDEO)

"Veliki zeleni" su do trofeja čekanog 22 godine stigli nakon drame u samom finišu meča. Sudija Patrisio Lostau je meč u Rio de Žaneiro produžio za 8 minuta, ali se sve odužilo nakon crvenog kartona koji je dobio trener crno-belih Kuka.

Međutim, 99. minutu usledio je šok za Santos, odnosno velika radost za navijače Palmeirasa, Breno Lopes je na asistenciju Ronija savladao Džona Viktora.

Ruku na srce, utakmica će se pamtiti samo po pogotku Lopesa, ali ostaće zapisana u istoriji.

Portugalac Abel Fereira koji sa klupe predvodi klub iz Sao Paula postao je tek treći evropski trener koji je osvojio Kopa Libertadores. Pre njega to su učinili Žorž Žesus 2019. (Flamengo) i Mirko Jozić 1991. godine (Kolo Kolo).