KRAJ SERIJE A: Leao ispoštovao Ibru, Roma jedva obezbedila LE, Lazović u baraž

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović / Izvor: Profimedia

Vrlo zanimljivo kolo.

Završena je sezona u Seriji A. Većina najvažnijih stvari se već znala, preostala je samo borba za Ligu Evrope i Ligu konferencije, kao i ko će pored Sampdorije i Kremonezea u niži rang – Verona ili Specija.

Na kraju će Verona i Specija morati da igraju baraž za opstanak u Seriji A jer su završili sa identičnim brojem bodova. I jedni i drugi su bili blizu podviga, ali su poraženi na gostovanjima Milanu, odnosno Romi.

NEJMAR SE OPROSTIO OD SAIGRAČA: Bilo je zadovoljstvo igrati sa Mesijem, nije ispalo kako smo se nadali

PORAZ ZA KRAJ AGONIJE: Stanković nije uspeo da zaustavi šampiona na svom oproštaju

NIŠLIJE OSTVARILE VELIKU POBEDU: Radnički savladao Inđiju i ostao u Superligi

Specija je čak vodila u Rimu, ali jr na kraju Vučica pobedila golom Paula Dibale u 89. minutu iz penala.

Verona je gostovala na San Siru gde je izgubila od Milana sa 3:1. Uspela je na trenutak da izjednači posle asistencije Darka Lazovića, ali je Rafael Leao golovima u 85. i 92. minutu doneo pobedu Rosonerima.

Prvi pogodak simbolično je proslavio sa Zlatanom Ibrahimovićem, kome su navijači Milana pre meča priredili ovacije pošto na kraju meseca odlazi iz kluba.

Atalanta je bila ubedljiva protiv Monce 5:2, dok je Juventus morao da se zadovolji plasmanom u Ligu konferencije iako je slavio pobedu u Udinama golom Kijeze u 68. minutu. Bila je to Pirova pobeda za Staru damu.

Rezultati dana: Napoli – Sampdoria 2:0, Atalanta – Monca 5:2, Roma – Specija 2:1, Leće – Bolonja 2:3, Milan – Verona 3:1, Udineze – Juventus 0:1.

BONUS GALERIJA: Pogledajte kako izgleda kazahstanska teniserka Jelena Ribakina.