FINALE KUPA SRBIJE: Milenković doneo DUPLU KRUNU Partizanu! (VIDEO+GALERIJA)

27.05.2017. 19:59
Gol Nikole Milenkovića
Gol Nikole Milenkovića / Izvor: MN Press

Zanimljiva utakmica u Humskoj.

Fudbaleri Partizana osvojili su "duplu krunu" posle pobede u finalu Kupa Srbije nad Crvenom zvezdom rezultatom 1:0 (1:0). Dinamičnu utakmicu u Humskoj rešio je štoper Nikola Milenković, koji će poslednji meč u dresu matičnog kluba uoči odlaska u Fiorentinu pamtiti po golu koji je crno-belima doneo 14. kup u klupskoj riznici. Pogodak odluke pao je u 41. minutu, za "šestu duplu krunu", prvu od 2011. godine.

TRANSPARENT O KOJEM ĆE SE PRIČATI: Delije se obratile rukovodstvu Zvezde (FOTO)

DA LI JE BIO PENAL? Mažić se nije OGLASIO (VIDEO)

Crveno-beli su ušli mnogo agresivnije u meč, pritiskali Partizan u prvih 20-ak minuta, ali nisu uspeli da stvore šansu iz kategorije "stopostotnih". Pokušavali su Srnić i Ristić, ali Stevanovićeva mreža je ostala netaknuta. Napadi Zvezde su vremenom splasli, a Partizan je postao sve opasniji.

Crno-beli su koristili brzinu Đurđevića i leonarda i loptama u prostor stvarali velike nevolje defanzivcima tima iz Ljutice Bogdana. Leonardo je imao dve šanse u razmaku od pet minuta da savlada Kahrimana (25, 30. minut), a lopta je posle drugog pokušaja završila tik pored stative.

Ono što nije pošlo za nogom Leonardu, uspeo je štoper Nikola Milenković. Mladi defanzivac je u poslednjem meču za crno-bele postigao gol posle kornera Jankovića i spretne reakcije u kaznenom prostoru komšija.

Tim Boška Đurovskog imao je inicijativu i u drugom delu utakmice, a Partizan je nastavio da preti iz kontranapada. Nominalni domaćin bio je sve konkretniji kako se bližio kraj finala, a najbolje prilike crveno-beli su imali u nadoknadi vremena. Golman Nemanja Stevanović je ispao heroj, pošto je prvo odbranio udarac Nenada Milijaša iz slobodnog udarca koji je išao u "rašlje", a onda je zaustavio udarac i u poslednjim sekundama triler finala.

Partizan je dobio tri od četiri večita derbija ove sezone, u jednom je bio remi, pa je tim Marka Nikolića zsluženo osvojio oba pehara. Crveno-belima, sa druge strane, ostaje žal za finalom u Humskoj, jer su odigrali najbolji meč protiv komšija ove sezone.