KUP SRBIJE: Volej Božinova POTPUNO srušio bedem Žarkova (VIDEO+FOTO GALERIJA)

25.10.2016. 14:49
Valeri Božinov
Valeri Božinov / Izvor: MN Press

Na stadionu Rada na Banjici odigrana prva utakmica osmine finala Kupa Srbije. Četvrtfinalni mečevi biće odigrani 5. aprila sledeće godine.

Fudbaleri Partizana obezbedili su plasman u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su kao gosti pobedili Žarkovo rezultatom 2:0. Branilac trofeja u meč je ušao kao apsolutni favorit, ali mu je trebalo prilično dugo da probije bedem formalnog domaćina, pošto je meč odigran na stadionu "Kralj Petar Prvi", na beogradskoj Banjici. Za plasman dalje, u premijernoj utakmici ove faze takmičenja najzaslužniji je dvostruki strelac, Valeri Božinov. Međutim, treba da se kaže da je i Žarkovo imalo izglednih prilika, preko Boška Guzine. Baš zbog toga pobeda crno-belih nije bila lagana.

Uvodni minuti u potpunosti su pripali Partizanu. Crno-beli su konstantno opsedali gol Žarkova, koje je imalo samo nekoliko kraćih „izleta“ na polovini gostiju. U 14. minutu, Nebojša Kosović je bio sam ispred golmana Dušana Markovića koji je uspeo da zaustavi šut, iz ukilzavanja. To je do tada ujedno bila i najbolja prilika na utakmici. Međutim, kako je vreme odmicalo, Partizan je i dalje imao znatno veći posed lopte, ali je bedem formalnog domaćina odolevao. U 23. minutu, Marko Janković je bio na nekoliko metara od gola, ali je suviše oklevao, što je odbrana Žarkova iskoristila. U 25. minutu, mogao je i Vulićević da lobuje svog golmana, Nemanju Stevanovića.

Veoma brzo usledila je jedna od retkih kontri Žarkova. Guzina je prošao po desnoj strani, ali je opasnost ispred gola crno-belih otklonjena. U 32. minutu, kapiten Miroslav Vulićević je morao van igre zbog povrede, a zamenio ga je Milan Radin. Podsetimo, i u meču sa Radničkim Nikolić je bio primoran da menja prilično rano, zbog povrede Evertona. U 39. minutu, ponovo je Kosović mogao da bude strelac, ali loptu nije zahvatio dovoljno dobro glavom, tako da se rezultat nije menjao.

Na početku poluvremena, ekipe su u istim sastavima izašle na teren, a već u 48. minutu, Partizan je poveo. Posle akcije Kosovića i Nikole Đurđića, Božinov je sproveo loptu u mrežu, a zatim ušao i u verbalni duel sa navijačima Žarkova. "Raduješ se kao da igraš protiv Bajerna", poručili su mu sa tribina stadiona na Banjici.

U 58. minutu, Nikolić je napravio drugu izmenu, pošto je umesto Jevtovića ušao Miletić. U 70. minutu, Žarkovo je imao veliku priliku, ali je u šut Guzine odlično "ušao" Nemanja Stevanović. Međutim, veoma brzo Partizan je poveo sa 2:0, a strelac je opet bio Božinov, prelepim volej udarcem.

U 81. minutu, ponovo je Guzina imao priliku, ali je sa dva metra glavom prebacio gol Partizana. Nekoliko minuta kasnije, imao je solidnu priliku i Nemanja Mihajlović, ali je bio neprecizan.

Četvrtfinalni mečevi biće odigrani 5. aprila sledeće godine.

ŽARKOVO - PARTIZAN 0:2

STRELCI: Božinov u 48. i 71. minutu

STADION: "Kralja Petra Prvog" u Beogradu

SUDIJA: Dragan Čolović (Raška)

ŽARKOVO: Marković, Aničić, Kričak, Milanović, U. Stojanović, Bainović, Basara, Rajić (od 82. Vujović), Stevanović (od 75. Petrović), Čudić (od 63. Janković), Guzina.

PARTIZAN: Stevanović, Vulićević (od 32. Radin), Ostojić, Milenković, Bogosavac, Jevtović (od 58. Miletić), Kosović, Mihajlović, Janković, Đurđić, Božinov (od 75. Damnjanović).