19°C
02.06.2024.
117.1015
108.2069

KUP SRBIJE: Partizan ubedljiv protiv Rada, Tošić dvostruki strelac, MAJSTORIJA Jankovića (VIDEO+FOTO)

15.11.2017. 20:21
Zoran Tošić
Zoran Tošić / Izvor: Reuters

Meč osmine finala.

Partizan je u četvrtfinalu Kupa Srbije. Branilac trofeja je kao domaćin pobedio Rad 3:0, a crno-beli su otpor Građevinara slomili tek u drugom delu igre, zahvaljujući dvostrukom strelcu Zoranu Tošiću i rezervisti Marku Jankoviću, koji je postigao prelep gol. Šampioni Srbije su odigrali prvo poluvreme za zaborav, u sastavu koji nikad do sad nije bio zajedno na terenu, ali su u nastavku stvari došle na svoje mesto, pa je Partizan opravdao ulogu favorita i priključio se u četvrtfinalu Crvenoj zvezdi, Vojvodini, Mačvi, Napretku, Javoru i Mladosti iz Lučana.

USKORO PROMENE: Novi Novakov trener, po svoj prilici, biće poznato tenisko ime! (FOTO)

SLUČAJ ZAGORAC AKTIVIRAO PRIČU O MENADŽERIMA: Miško Ražnatović, čovek od koga SVE zavisi (FOTO)

Partizan je bio veoma loš u prvom poluvremenu. Crno-beli nisu imali ni ideju, ni igru, ni šanse za gol, dok su gosti najozbiljnije zapretili u 24. minutu kad je Nebojša Marinković pogodio stativu. Bivši fudbaler Partizana je odlično šutirao, ali lopta je pogodila okvir gola golmana Marka Jovičića. Svoje najbolje akcije u prvom poluvremenu Partizan je imao preko Evertona Luiza i Petra Đuričkovića ali golman gostiju Dejanović nije ni morao da interveniše, jer lopta u tim situacijama nije išla u okvir gola.

Nole ušao u Arenu i napravio NEVIĐEN dribling (VIDEO+FOTO)

Bivši selektor Srbije oborio rekord, pa podneo ostavku (FOTO)

Nezadovoljan izdanjem izabranika u prvom delu igre. Đukić je u pauzi napravio dve izmene, na teren je poslao Tavambu i Ilića umesto ne mnogo zapaženih Solomona i Đuričkovića. Promene u ekipe su doprinele da Partizan zaigra bolje i organizovanije, pa su počele da se ređaju akcije pred golom gostiju, a meč je za samo sedam minuta sa dva gola rešio Zoran Tošić. Partizan je konačno poveo u 61. minutu, a strelac je ponovo bio Zoran Tošić, koji se nalazi u golgeterskoj seriji.

Tačku na I stavio je rezervista Marko Janković prelepim lobom u 80. minutu.

NI CSKA NIJE BEZ PODRŠKE: Pogledajte koliko je navijača Armejaca na tribinama Arene (FOTO)

Partizan – Rad 3:0

STRELCI: Tošić u 61. i 68. i Janković u 80. minutu. STADION: Partizana. GLEDALACA: 1.000. SUDIJA: Petar Piper.

PARTIZAN: Jovičić, Ostojić, Mitrović, N. R. Miletić, Antonov, Everton, Radin, Tošić, Đuričković (od 46. Ilić), Solomon (od 46. Tavamba), Ožegović (od 72. Janković).

RAD: Dejanović, Vico, Tanasijević (od 71. Riznić), Zonjić, Volkov, Mijailović, Lukić, Šipčić, Marinković (od 73. Ljubinković), Mladenović, Guzina.

SLUČAJ SAMARDO: Predsednik Partizana se OGLASIO i STAVIO TAČKU! (FOTO)

Kup Srbije se nastavlja 2018. godine, četvrtfinale je na programu na proleće.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.