KUP SRBIJE: Kanga projektilom najavio Zvezdinu ČETVORKU i polufinale (VIDEO)

05.04.2017. 21:13
Kanga
Kanga / Izvor: MN Press

Odigrana poslednja utakmica četvrtfinala Kupa Srbije. Viđeno šest golova.

Fudbaleri Crvene zvezde su obezbedili plasman u polufinale Kupa Srbije, pošto su u meču četvtfinala bili bolji od Mladosti iz Lučana. Ekipa Miodraga Božovića je na stadionu "Rajko Mitić" slavila je sa 4:2. Poveli su gosti u završnici prvog poluvremena, golom Radomira Milosavljevića, ali je onda usledio totalni preokret, u roku od 17 minuta, zahvaljujući pogocima Gelora Kange, Nemanje Milića, Ričmonda Boaćija i Aleksandra Lukovića. Još jedan gol viđen je zahvaljujući Petru Bojoviću koji je sa bele tačke savladao Filipa Manojlovića, za smanjenje "plusa" crveno-belih. Posao domaćinu bio je znatno olakšan posle isključenja Darka Andrića, u 52. minutu.

NAPAD NA MLADOST: Nije isto kao protiv Spartaka, Božović je MENJAO startere (FOTO)

BEZ MILOSTI: Liverpul DRASTIČNO kažnjen zbog pokušaja dovođenja Stoukovog klinca (FOTO)

Pred malo gledalaca na stadionu "Rajko Mitić", prva ozbiljnija prilika je viđena u 15. minutu. Posle faula nad Srđanom Plavšićem, šutirao je Aleksandar Luković, ali je pogodio spoljni deo mreže. Samo dva minuta kasnije, posle greške Bogdana Miloševića, Ričmond Boaći je bio sam ispred gola Mladosti, ali je golman Nemanja Krznarić odbranio. Do tada je to bila najbolja prilika, na obe strane. Boaći je izglednu priliku propustio i u 21. minutu. Posle centaršuta sa leve strane, Mihaila Ristića, napadač iz Gane je primirio loptu, ali šutirao u spoljni deo mreže. U tim trenucima, crveno-beli su imali inicijativu, a Mladost je čekala priliku iz kontranapada. Tako je u 29. minutu, Bojović istrčao odlično, ali je u poslednjem trenutku njegov udarac izblokiran. Do kraja ga je ispratio Damijen le Talek, a lopta je bila u korneru. Jovanović je u 32. minutu pokušao, ali je Manojlović ipak uhvatio loptu.

Trenuci do kraja prvog poluvremena prošli su u znaku prodora Marka Petkovića po desnoj strani, ali je svaki od tih pokušaja završavan neuspešno. A bilo ih je nekoliko. Uprkos konstantnim atacima na gol Krznarića, Mladost je bila ta koja je povela. U samoj završnici prvog poluvremena, "sevnula" je kontra. Bilo je "pet na četiri", sa desne strane je centrirao Radivojević, a Radomir Milosavljavić je glavom, na drugoj stativi ubacio loptu u mrežu. Za šok na stadionu Zvezde.

ŠOK NA MARAKANI: Zvezda je napadala i napadala, ali je onda SEVNULA kontra Mladosti za GOL (VIDEO)

Međutim, u narednih 20-ak minuta usledio je potpuni preokret, pošto je već u 63. minutu bilo 4:1 za domaćina. Ređali su se golovi Gelora Kange, Nemanje Milića, Ričmonda Boaćija i Aleksandra Lukovića iz penala. Uz to trebe spomenuti da je u 52. minutu Mladost ostala bez Darka Andrića, koji je dobio drugi žuti karton.

ZA SAMO ŠEST MINUTA: Zvezda preokrenula protiv Mladost, a sve je BOMBOM najavio Kanga (VIDEO)

U 70. minutu, posle pravog "uragana" Zvezde, usledio je penal za goste. Šutirao je Bojović i bio uspešan, iako je (krivac za penal) Filip Manojlović pogodio u koju će stranu šutirati napadač Lučanaca.

U nastavku, šansu su dobili i Luka Adžić, Srđan Vujaklija i Stefan Milošević, kada je reč o Zvezdi. Milovanović je na drugoj strani šansu dao Predragu Pavloviću i Nenadu Gavriću, koji je nosio dres Zvezde.

Pre Zvezde, plasman dalje su obezbedili Partizan, Čukarički i Vojvodina. Utakmice polufinala biće odigrane 26. aprila i 10. maja, a finale je zakazano za 27. maj na stadionu "Karađorđe" u Novom Sadu.

KUP SRBIJE: Poznati POTENCIJALNI rivali Partizana! (FOTO)

CRVENA ZVEZDA - MLADOST 4:2

STRELCI: Kanga u 46, Milić u 52, Boaći u 58, Luković u 63. minutu iz penala - Milosavljević u 45. i Bojović u 70. iz penala

STADION: "Rajko Mitić"

SUDIJA: Novak Simović

CRVENI KARTON: Andrić (Mladost)

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Petković, Frimpong, Luković, Ristić (od 78. Milošević), Donald, Le Talek, Milić (od 66. Adžić), Kanga, Plavšić, Boaći (od 70. Vujaklija).

MLADOST: Krznarić, Pešić, Šatara, B. Milošević, Andrić, Radivojević (od 66. Pavlović), Pejović, Milosavljević (od 80. Gavrić), Jovanović, Odita (od 61. Saničanin), Bojović.

FSS U HELSINKIJU: Kokeza i Bunjevčević u ELITNOM društvu (FOTO)

PROZIVKE NA TVITERU: Navijačima Zvezde sumnjiv Partizanov gol za izjednačenje (VIDEO)