KUP SRBIJE: Zvezda se mučila u Šapcu, ali nije dozvolila iznenađenje (VIDEO)

29.09.2022. 18:00
Nemanja Milunović
Nemanja Milunović / Izvor: MN Press
Strelci za crveno-bele Milunović i Kangva.

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su u osminu finala Kupa Srbije pošto su u Šapcu savladali Mačvu sa 2:0 (0:0). Gol odluke postigao je Nemanja Milunović u 48. minutu, a trijumf crveno-belih potvrdio je Kings Kangva u zaustavanom vremenu.

SLEDEĆA JE ZVEZDA? Fudbaleri Radničkog pobedu nad Partizanom proslavili u kafani, pa prozvali CRVENO-BELE (VIDEO)

MA OSVAJAMO: Srbija je sada 10. favorit za titulu svetskog prvaka!

ŠOKANTNA ODLUKA REALA: Benzemu menja najveća ZVEZDA Premijer lige, cena 180 miliona (FOTO)

Izabranici Miloša Milojevića dominirali su od početka meča, imali inicijativu tokom prvog poluvremena, izveli i sedam kornera, ali nikako nisu uspevali da dođu do vođstva. Fudbaleri Mačve su se opredelili za čuvanje svog gola i šansu tražili iz retkih kontra udara.

Ipak, prvi korner u drugom poluvremenu doneo je radost crveno-belima. Odlično je centrirao Aleksandar Katai, a na pravom mestu bio je Nemanja Milunović i matirao nemoćnog Samurovića.

Mogla je Crvena zvezda da posle vodećeg gola osigura pobedu, ali izgledne prilike nisu iskoristili Mitrović, Pankov i Katai. Beograđani su mogli da budu kažnjeni za promašaje, jer su Šapčani u finišu imali dve solidne prilike.

Ipak, sve je rešio Kings Kangva u zaustavnom vremenu. Iskoristio je konfuziju u defanzivnoj liniji Mačve i sa pet metara nesmetano zatresao mrežu Samurovića.

MAČVA - CRVENA ZVEZDA 0:2 (0:0)

STRELCI: Milunović 48, Kangva 90+3

STADION: Gradski u Šapcu.

SUDIJA Milan Ilić (Ćuprija).

MAČVA: Samurović, Popović, Stevanović, Jeftić, Vraštanović (od 60. Branković), Marjanović, Ristivojević, Adamović, Radunović (od 73. Nešković), Savković (od 60. Belić), Pejović (od 60. Kapetanović)

CRVENA ZVEZDA: Popović, Gobeljić, Pankov, Milunović, Rodić, Sanogo (od 88. Srnić), Nikolić (od 64. Kangva), Ivanić (od 88. Motika), Katai (od 77. Krstčić), Mitrović, Kulibali (od 64. Pešić).

BONUS VIDEO: Pogledajte Snežanu Borjan, suprugu Milana Borjana, kako uživa na bazenu