KVALIFIKACIJE LŠ: Živkovićeva osveta Benfiki, Dinamo rešio Alkmar (VIDEO)

15.09.2020. 22:08
FK PAOK
FK PAOK / Izvor: Reuters
Odigrana tri meča treće runde.

Večeras su odigrana tri meča trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona i u sva tri su uspešnii bili domaći timovi, a najzanimljivije je svakako bilo u Solunu gde je PAOK dočekao Benfiku i uz gol Andrije Živkovića, bivšeg igrača lisabonskih Orlova, uspeo da izbaci portugalski tim, dok će solunski klub za plasman u elitno takmičenje igrati protiv Krasnodara.

AKCIJA!! = ULTRA LAST MINUTE CENE Hurgada od 445€, Bugarska od 139€, Istanbul od 85€

REALU PROPADAJU SVI POKUŠAJI: Bejl odbio još jednu mogućnost odlaska

ZA NEMCE JE KORONA PROŠLOST: Bundesliga vraća navijače na stadione!

Prvo poluvreme u Solunu proteklo je u incijativi i boljoj igri gostiju koji su imali i bolje prilike. U 26. minutu je Tarabt šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je nekadašnji golman Partizana Živko Živković sjajno intervenisao. Minut kasnije i Seferović je imao odličnu šansu za goste ali je njegov šut završio pored gola, da bi u 30. minutu Pici iz slobodnog udarca pogodio stativu.

Prvi šansu u nastavku ponovo je imala Benfika, ali je Evrtonov šut ponovo sjajno odbrani Živko Živković, da bi ubrzo goste stilga kazna. Prvo je Janulis u 63. minut doveo PAOK u vođstvo, da bi Andrija Živković u 75. minutu overio trijumf domaćina. Befika je uspela da stigne u samoj završnici do počasnog gola pošto je precizan bio Silva.

Dinamo iz Kijeva plasirao se u poslednju rundu kvalifikacija za Ligu šampiona pošto je u Ukrajini savladao holandski AZ Alkmar sa 2:0. Prvo poluvreme nije donelo uzbuđenja, niti je bilo izglednih prilika da bi nastavak doneo šanse i golove. Već posle četiri minuta igre u drugom poluvremenu Dinamo je stigao do vođstva preko Rodrigesa kome je asistirao Bjalski. Dobru rpiliku je Dinamo propustio u 60. minutu kada je Suprijagin put posle solo prodora odbranio Bizot. Domaćin je prednost duplirao u 86. minutu kada je Šarapenko postigao gol glavom pošto se ona odbila do njega posle intervencije Bizota. Holanđani su mogli da donesu potpunu neizvesnost pošto su u 89. minutu prečku pogađali De Vit i Boadu, ali promene rezultata nije bilo.

Kijevljani će u poslednjem kolu kalifikaija igrati protiv Genta koji je prošlaz obezbedio pobedom protiv Rapida iz Beča od 2:1. Dorš je domaćina doveo u vođstvo u 36. minutu, da bi u 59. Jeremčuk pogodio iz jedanaesterca. Gostima nije vredelo što su bili veoma ofanzivni uz mnogo šuteva pošto su jedini gol postigli u sudijskoj nadoknadi, a strelac je bio Demir.