KVALIFIKACIJE ZA EP: Igrali su Jermenija i Vels, a radovali su se Hrvati

18.11.2023. 17:30
Jermenija - Vels
Jermenija - Vels / Izvor: Reuters

Rezultat koji kockastima apsolutno najviše odgovara.

Fudbalska repezentacija Velsa odigrala je 1:1 protiv Jermenije u Jerevanu u meču sedmog kola grupe D kvalifikacija za EVRO 2024 i tako širom otvorila vrata Hrvatskoj za direktan plasman na kontinentalnu smotru koja se sledećeg leta održava u Nemačkoj.

PIKSI PRED DUEL SA BUGARIMA: Što se sastava tiče, nemam dilemaDragan Stojković

PIKSI PRED DUEL SA BUGARIMA: Što se sastava tiče, nemam dilema

I TO SE DOGODILO: Prvi poraz OFK BeogradaOFK Beograd

I TO SE DOGODILO: Prvi poraz OFK Beograda

VELIKO DOSTIGNUĆE: Luka Modrić presrećanLuka Modrić

VELIKO DOSTIGNUĆE: Luka Modrić presrećan

Domaćin je poveo već u petom minutu golom Lukasa Zelarajana, a Vels je do izjednačenja stigao autogolom Naira Tinkizjana u 45+2. minutu. Do kraja je bilo šansi na obe strane, ali je ostalo 1:1. Jermenija je remijem izgubila i teoretske šanse za odlazak na EVRO, dok je Vels gubitkom dva boda u Jerevanu širom otvorio vrata Hrvatskoj za osvajanje drugog mesta koje vodi na EP.

Iz grupe D Turska se već plasirala na EVRO, a za drugo mesto koje takođe vodi direktno na EP konkurišu Vels i Hrvatska. Vels iz sedam odigranih mečeva ima 11 bodova, a u poslednjem kolu dočekuje Tursku.

Hrvatska ima 10 bodova iz šest utakmica, od 18 časova gostuje Letoniji, a u poslednjem kolu u Zagrebu dočekuje Jermeniju.

Ukoliko pobedi oba meča obezbediće vizu za EVRO bez obzira šta uradi Vels u poslednjem kolu u utorak kada dočekuje Tursku.