KVALIFIKACIJE ZA EP: Ukrajinci u SUZAMA! Srbija dobila loše vesti

20.11.2023. 22:56
Fudbalska reprezentacija Ukrajine
Fudbalska reprezentacija Ukrajine / Izvor: Reuters

Italija se uz mnogo muka plasirala.

Polako se privode kraju kvalifikacije za prvenstvo Evrope u fudbalu koje će se sledeće godine održati u Nemačkoj.

TADIĆ ASISTIRA ZA PLASMAN NA EURO, ALI I U HUMANOJ MISIJI FONDACIJE MOZZART!Mozzart

TADIĆ ASISTIRA ZA PLASMAN NA EURO, ALI I U HUMANOJ MISIJI FONDACIJE MOZZART!

PRONAĐENO JE REŠENJE: Švaba preuzima tim posle reprezentativne pauzeCrvena zvezda - Radnik

PRONAĐENO JE REŠENJE: Švaba preuzima tim posle reprezentativne pauze

LOŠU VEST PRATI I DOBRA: Barselona UZIMA veliku lovu zbog povrede GavijaGavi

LOŠU VEST PRATI I DOBRA: Barselona UZIMA veliku lovu zbog povrede Gavija

Aktuelni šampion Evrope, fudbalska reprezentacija Italije, braniće titulu na prvenstvu koje će se naredne godine održati u Nemačkoj.

Oni su u Leverkuzenu bili gosti Ukrajini u poslednjem kolu grupe C i remizirali su bez golova, što im je donelo plasman, jer su bolji u međusobnom skoru pošto su u prvom meču slavili sa 2:1.

U istoj grupi na nacionalnom stadionu "Toše Proeski" u Skoplju, Severna Makedonija je uspela da osvoji bod protiv Engleske rezultatom 1:1 (1:0).

Čak Makedonci mogu da kažu da su bili bliži pobedi, pošto su vodili od 41. minuta kada je Enes Bardi, nakon promašenog penala, smestio loptu u mrežu za 1:0.

U nastavku su Englezi krenuli ofanzivnije, a Džeku Grilišu je poništen gol u 47. minutu.

San Marino - Finska 1:2 (0:0)

Fudbaleri Češke su ubedljivo savladali Moldaviju sa 3:0) na svom terenu i završili kvalifikacije za EVRO 2024, na drugom mestu grupe "E" sa 15 bodova.

Ako se ovom skoru doda i pobedu Slovenije nad Kazahstanom (2:1), reprezentacija Srbije je zvanično u četvrtom šeširu žreba za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj.