KVALIFIKACIJE ZA EP: Škotska ŠOKIRALA Španiju! Kovačić HEROJ Hrvatske

28.03.2023. 23:09
Fudbalska reprezentacija Hrvatske
Fudbalska reprezentacija Hrvatske / Izvor: Foto: TwitterPrintscreen/@el_carabobeno
Veliko iznenađenje na samom startu...

Večeras su odigrane preostale utakmice drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Fudbaleri Škotske priredili su veliko iznenađenje pošto su večeras pred svojim navijačima pobedili selekciju Španije rezultatom 2:0.

Grobari ponovo protestovali ispred stadiona (VIDEO)

AMERIKANCI PALI POSLE PENALA: Mlada reprezentacija Srbije slavila u Marbelji

CRNOGORCI, STIDITE SE: Vređali suprugu Rajkovića, pominjali aferu, on im nije ostao dužan (VIDEO)

Nakon što su pre tri dana pobedili Kipar, Škoti su večeras upisali novi važan trijumf i sada su lideri svoje grupe sa šest osvojenih bodova.

Nakon što je u prvom meču sa Norveškom izveo znatno jači sastav, Luis De La Fuente je večeras kombinovao i to mu se obilo o glavu. Pedro Poro, Hoselu, Merino, Ojarzabal počeli su meč i nisu se proslavili.

Škoti su agresivnom igrom i disciplinom uspeli da iskoriste greške u igri Španije i zasluženo su došli do pobede golovima Skota MekTomineja koji je i večeras postigao dva gola, kao protiv Kiprana.

U sedmom minutu levom stranom je protutnjao Endi Robertson i proigrao MekTomineja koji je pogodio za 1:0.

Škoti su lako mogli da dođu i do ubedljivije prednosti, pošto su do odlaska na odmor velike šanse imali Kristi i Dajks.

De La Fuente je na poluvremenu odmah uveo Nika Vilijamsa i Danija Karvahala, ali to ništa nije promenilo. Naprotiv. Karvahal je očajno reagovao u 51. minutu, Tirni ga je pretrčao i prošao kao da ne postoji, vratio povratnu, na koju je uz malo sreće ponovo naleteo MekTominej za 2:0.

Španci do kraja nisu mogli ništa, De La Fuente je uveo Borhu Iglesijasa i Jaga Aspasa, u samom finišu i Gavija, ali je bilo prekasno za bilo kakve promene.

Očigledno je da De La Fuentea čeka mnogo posla, ali i da mora da napravi bolju selekciju igrača.

Veliku pobedu upisali su i Hrvati koji su na teškom gostovanju pobedili Tursku rezultatom 2:0.

Heroj je bio Mateo Kovačić, dvostruki strelac u 20. i 45. minutu, u oba navrata asistent je bio Mario Pašalić.

Turci su u prvih 15 minuta imali nekoliko prilika, bili su bolji rival, ali su Hrvati u svom stilu pokazali kako znaju da igraju na rezultat i tako su došli do prve pobede u ovom ciklusu.

U istoj grupi, Velšani su ugostili i pobedili Letoniju rezultatom 1:0.

Strelac jedinog gola bio je Mur u 41. minutu.

Ovo je prvi trijumf Velšana, koji su u prošlom kolu iznenadili i ukrali bod Hrvatima u gostima, pa ove dve ekipe dele prvo mesto sa četiri boda, Turci imaju tri.

Ulogu favorita opravdali su Švajcarci, koji su savladali Izrael rezultatom 3:0.

Isto su učinili i Rumuni koji su na svom terenu savladali Belorusiju rezultatom 2:0.

U trećem meču ove grupe, tzv. Kosovo i Andora remizirali su 1:1.

BONUS GALERIJA: Pogledajte kako izgleda Rakel Jakob, devojka golmana Žozea Saa