MAĐARI PREGAZILI BUGARE! Srbija usamljena na čelu tabele, Francuzi se propisno namučili, Albanci izgubili

27.03.2023. 22:40
Fudbalska reprezentacija Mađarske / Izvor: Profimedia
Vlahović za maksimalni učinak.

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je na gostovanju u Podgorici selekciju Crne Gore (2:0), u meču drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a u istoj grupi Mađarska je na svom terenu ubedljivo savladala Bugarsku sa 3:0.

(UŽIVO) KVALIFIAKCIJE ZA EP: Vlahović probio bedem Crnogoraca, Crna Gora - Srbija 0:1

VLAHOVIĆ KAO ČIGRA: Pogledajte kako je utišao Crnogorce pred sam kraj meča (VIDEO)

Već u sedmom minutu Večei je doneo prednost severnom susedu naše zemlje, posle asistencije Orbana. Nešto manje od 20 minuta kasnije Soboslaj duplira prednost domaćih, a šest minuta pre isteka prvog poluvremena Adam postavlja, ispostaviće se konačnih 3:0.

Selekcija koju predvodi Mladen Krstajić pokušaja je u nastavku susreta da postigne makar jedan pogodak, ali u toj misiji nije uspela.

Sada su Orlovi posle dva kola prvi na tabeli sa maksimalnih šest bodova, dok su i Mađari sa stopostotnim učinkom, ali su u prvom kolu bili slobodni te imaju tri boda. Isto toliko imaju i Crnogorci, dok su Litvanci i Bugari bez bodova, s tim što četa Krstajića ima meč više.

Grupa G

Crna Gora - Srbija 0:1

Mađarska - Bugarska 3:0

Holanđani su sa dva gola Akea i jednim pogotkom Memfisa Depaja savaldali Gibraltar sa 3:0, dok je u istoj grupi vicešampion sveta, Francuska tesno slavila na gostovanju Republici Irskoj.

Jedini pogodak za Trikolore postigao je defanzivac, Bendžamin Pavar u 50. minutu igre

Grupa B

Holandija - Gibraltar 3:0

Republika Irska - Francuska 0:1

Švedska je na svom terenu deklasirala Azerbejdžan sa 5:0. Golove za Skandinavce dali su Forsbrg, Đokeres, Karlson i Elanga, uz jedan autogol gostiju.
Austrija je uspela da preokrene protiv Estonije i slavi sa 2:1 u Lincu. Gosti su poveli preko Sapinena, izjednačio je Kainc, a Gregorič dva minuta pre kraja doneo slavlje Austriji.

Grupa F

Švedska - Azerbejdžan 5:0

Austrija - Estonija 2:1

Moldavija i Češka odigrali su bez golova, dok je Poljska minimalcem preko Šviderskog pobedila Albaniju.