MALO ŠTA JE BILO DOBRO U PODGORICI: Vlahović sa dva gola slomio otpor Crne Gore

27.03.2023. 19:50
Dušan Vlahović
Dušan Vlahović / Izvor: MN Press

Drugi trijumf Orlova.

Reprezentacija Srbije uspela je da u Podgorici savlada selekciju Crne Gore u drugom kolu grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo sa 2:0 (0:0). Nisu Orlovi odigrali dobar meč, ali je Dušan Vlahović iskoristio dve dobre prilike da donese Srbiji tri boda. Srbija je posle dva kola na prvom mestu u grupi sa šest bodova.

OTVORILA SE FIFA: Klubovima više novca sa Mondijala

SKANDAL NA POMOLU: Odložen žreb za Svetsko prvenstvo

PRISTAJE I NA SMANJENJE PLATE: Obamejang želi da se vrati u Barselonu

Goto ništa se nije dešavalo u prvih desetak minuta meča u Podgoreici, da bi u 11. domaćin zapretio preko Vujačića. Crnogorci su bili mnogpo opasniji protivnik i u 19. minutu je Krstović neuspešno probao da lobuje Vanju Milinković-Savića, da bi samo minut kasnije golman Srbije naprvio grešku prilikom istrlavanja, ali je uspeo da zaustavi šut Jovetića. Jedina pretnja Srbije bila je nenamerna prečka Pavlovića priliko pokušaja centaršuta. Mitrović je četiri minuta kasnije propustio prvu pravu šansu za Srbiju šutirajući pored gola, da bi još samo Ilić zapretio u sudijskoj nadokandi šutirajući preko gola pa je ostalo 0:0 na poluvremenu.

Bolje je Srbija izgledala u drugom poluvremenu ulaskom Živkovića i Vlahovića koji je imao prvu priliku u 50. minutu kada je glavom loptu koju je centrirao Pavlović poslao pored gola. Minut kasnije je Krstović u kontri šutirao sa preko 20 metara neprecizno, a u 57. minutu je još jednom sevnula kontra Crne Gore, Jovetić je dobro šutirao, ali je golman Srbije dobro intervenisao. Igrao se 78. minutu kada je Srbija povela posle jedne duge akcije na čijem je kraju Mladenović centrirao Vlahoviću koji je iz prve precizno šutirao za 1:0. Krstović je još jednom bio u dobroj prilici posle kornera u 83. minutu, snažno je šutirao, ali pored gola. Crna Gora je pokušavala stihijskim napadima da dođe do gola za remi i to je otvorilo priliku za kontru Srbije u kojoj je Živković odlično proigrao Lukića koji je uspeo iz drugog puta da asistira Vlahoviću, a napadač Orlova je vojim drugim golom na utakmici stavio tačku na ovaj meč.

CRNA GORA - SRBIJA 0:2 (0:0)

STADION: Pod Goricom

STRELAC: Vlahović 78, 90+6

GLEDALACA: 11.050

SUDIJA: Klemon Turpan (Francuska)

CRNA GORA: Mijatović, Vujačić, Savić, Tomašević (od 41. Šipčić), Vešović, Savićević (od 71. Osmajić), Šćekić (od 76. Lončar), Hakšabanović (od 77. Camaj), Marušić, Jovetić (od 71. Jovović), Krstović.

SRBIJA: Vanja Milinkovi-Savić, Milenković, Gudelj, Pavlović, Đuričić (od 46. Vlahović), Ilić (od 46. Živković), Grujić (od 81. Lukić), Mladenović, Tadić (od 89. Eraković), Sergej Milinković-Savić, Mitrović (od 85. Račić)

90+5. minut
0:2!!! Potvrđuje pobedu Srbije u ovom meču drugim golom na utakmici Dušan Vlahović. Imala je Srbija kontru, Živković je proigrao Lukića koji je iz drugog puta uspeo da asistira Vlahoviću koji je bio precizan. Ujedno je sudija ubrzo označio i kraj meča.
89. minut
Još jedna izmena u Srbiji, Tadića menja Eraković.
85. minut
Izmena u Srbiji, Račić menja Mitrovića.
83. minut
Dobra prilika posle kornera za Crnu Goru, Krstović je šutirao snažno pored gola.
78. minut
0:1!!! Povela je Srbija posle jedne duge akcije, a strelac je Vlahović. Mladenović je ubacio loptu sa leve strane, a Vlahović je iz prve šutirao i savladao golmana Mijatovića.
68. minut
Dobra akcija Srbije, Mitrović je proigrao Vlahovića, ali od svega samo korner za Srbiju posle kojeg nije bilo nove šanse.
57. minut
Velika prilika posle kontre za Crnu Goru, Jovetić je šutirao, ali je Vanja uspeo da odbrani i izbaci loptu u korner posle kojeg nije bilo opasnosti po gol Srbije.
51. minut
Zapretila je i Crna Gora preko Krstovića koji je šutirao u kontri sa više od 20 metara pored gola.
50. minut
Prva šansa za Srbiju u nastavku, Pavlović je ubacio loptu, a Vlahović glavom šutirao pored gola.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme. Dve izmene u Srbiji, Vlahović i Živković su ušli u igru umesto Ilića i Đuričića.

DRUGO POLUVREME

45+2. minut
Kraj prvog poluvremena.
45+1. minut
Ilić je pokušao, ali je veoma loše šutirao i nije bilo opasnosti po gol Crne Gore.
41. minut
Prinudna izmena u Crnoj Gori, umesto Tomaševića koji se povredio ušao je Šipčić.
29. minut
Prva prava prilika za Srbiju, Mitrović se dobro okrenuo i izborio za poziciju i šutnuo, ali je lopta otišla pored gola.
25. minut
Pavlović je u želji da centrira pogodio prečku, što je i jedina prilika do sada za Srbiju.
20. minut
Još jedna opasna situacija preg golom Srbije. Golman Srbije je istrčao da izbije loptu, možda je i fauliran, Jovetić je šutirao, ali je Vanja uspeo da zaustavi njegov udarac.
19. minut
Ponovo prete Crnogorci, Krstović je pokušao da lobuje Vanju Milinković-Savića, ali nije to dobro uradio.
11. minut
Prva prilika za Crnu Goru, Vujačić je posle kornera glavom poslao loptu preko gola.