20°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA: Derbi pripao Bazelu, BLICKRIG Olimpijakosa u drugom poluvremenu (VIDEO)

30.07.2019. 22:43
Riki van Volsvinkel
Riki van Volsvinkel / Izvor: Profimedia

Uzbudljivo veče u borbi za elitu.

Fudbaleri Bazela, Olimpijakosa, Dinamo Zagreba i Ferencvaroša obezbedili su u utorak prolaz u treću rundu kvalifikacija za Ligu šampiona i tako se pridružili APOEL-u, Seltiku i Klužu koji su se nešto ranije plasirali dalje. Revanši su za hrvatskog i mađarskog šampiona bili samo formalnost, dok je prava drama viđena na "Sent Jakob Parku", gde su bordo-plavi zahvaljujući golu u gostima prošli dalje. Pobedonosni gol delo je Rikija van Volfsvinkela koji je sredinom drugog dela postavio konačnih 2:1, dovoljno za eliminaciju "Filipsovaca".

Olimpijakos je demolirao Plzen u drugom delu i sa 4:0 obezbedio treće kolo kvalifikacija.

KUZMIĆU PRETI TUŽBA ZBOG SAOBRAĆAJKE: Kum i ja smo mogli da POGINEMO ispred kuće

LAZOVIĆ PRED POVRATKOM NA MARAKANU? Evo šta je trener Crvene zvezde rekao o transferu bivšeg kapitena

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA: Srbin het-trikom SRUŠIO Crnogorce, Ivićev Makabi krenuo pa STAO (VIDEO)

Bazel je odlično započeo revanš, a domaći su u vođstvo došli golom Komerta u 8. minutu, na asistenciju Fabijena Freja. Bruma je doneo izjednačenje PSV-u, ali je Van Volfsvinkel pomenutim golom rešio ishod dvomeča.

Olimpijakos i Plzen su punih 140 minuta igrali bez postignutog gola, dok Giljerme nije načeo mrežu češkog prvaka u 51. minutu revanša u prestonici Atine. Isti igrač je u 70. povisio na 2:0, a sve je bilo gotovo samo tri minuta kasnije posle autogola Reznika. Konačnih 4:0 postavio je Semedo osam minuta pre kraja susreta.

Ferencvaroš je sačuvao 3:1 na Malti golom Ngujena u 60. minutu, a prednost Valeti doneo je Fontanela u 27. Dinamo je na "Maksimiru" slomio otpor Gruzijaca tek u završnih 15-ak minuta, golovima Orsića, Petkovića i Danija Olma u nadoknadi.

Ostali mečevi druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona na programu su sutra.