KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Hrabri Partizan se remijem u Atini preselio u Ligu Evrope (VIDEO+GALERIJA)

02.08.2017. 22:35
Vule1
Vule1 / Izvor: MN Press

Crno-beli odigrali solidno u Pireju.

Partizan se remijem 2:2 protiv Olimpijakosa u Atini oprostio od kvalifikacija za Ligu Evrope i u petak će biti u žrebu za plej-of za plasman u grupnu fazu Lige Evrope. Igrači Partizana su ponovo ostavili solidan utisak na terenu, ali se ponovo pokazalo da izabranici Miroslava Đukića imaju velike probleme u poslednjoj liniji.

Navijači Olimpijakosa uzvratili Grobarima (FOTO)

EP JUNIORA U BRATISLAVI: Orlići preko Nemaca u četvrtfinale! (FOTO)

Partizan je odlično otvorio meč u Pireju i bio bolji rival u početnom periodu utakmice. Mogli su crno-beli da povedu u 14. minutu. Prelepo je sa desne strne centrirao Janković, na drugoj stativi Đurđević je šutirao glavom, ali je Kapino fantastično reagovao i odbranio ovaj udarac. Koji minut pre toga šansu je imao i Suma, koji je bio u šesnaestercu Olimpijakosa, ali je njegov šut izblokiran.

NEVEROVATNO: Duško Vujošević doživeo VELIKO poniženje (FOTO)

Olimpijakos je poveo ​u 22. minutu. Karsela-Gonzales je, ni kriv ni dužan, doveo domaće u vođstvo. Filip Kljajić je napravio početničku grešku i dozvolio sebi da mu lopta prođe kroz ruke i završi iza gol-linije posle ne baš mnogo jakog udarca Karsele-Gonzalesa koji je išao po sred gola.

STIGLA ODLIČNA PONUDA: Zvezdin stranac puni kasu klubu (FOTO)

ZVEZDAŠ ''TERA'' PARTIZANOVCA: Mihajlović ga više ne želi, menja ga za ovog igrača (FOTO)

NEOČEKIVANO: Leonardo se posle svega JAVNO OGLASIO i napisao SVE u samo JEDNOJ REČENICI (FOTO)

Uporni Partizan je uspeo da izjednači u Atini protiv Olimpijakosa, u 33. minutu. Sejduba Suma je postigao gol posle loše reakcije golmana domaćih, našao se na pravom mestu i tako se odmah upisao u strelce u evropskom debiju za Partizan.

SRAMOTNO: Legenda Olimpijakosa uvredila Partizan i Grobare

Olimpijakos je ponovo poveo u 51. minutu, kapiten Fortunis je glavom matirao nemoćnog Kljajića.

Zasluženi remi vrlo dobrom Partizanu doneo je Uroš Đurđević u 85. minutu posle odličnog dodavanja Marka Jankovića.

Mogao je Partizan već u sledećem napadu do prvog vođstva u dvomeču protiv Olimpijakosa, ali je Marko Janković propustio priliku da unese dramu u finiš utakmice. Remi je svakako veliki podstrek Partizanu pred plej-of za Ligu Evrope.

Olimpijakos – Partizan 2:2
STRELCI: Karsela-Gonzales u 22. i Fortunis u 51. za Olimpijakos, a Suma u 33. i Đurđević 85. minutu za Partizan. STADION: Jorgos Karaiskakis. GLEDALACA: 25.000. SUDIJA: Havijer Estrada Španija).
OLIMPIJAKOS: Kapino, Figeiras, Recos, Vuković (od 72. Zdjelar), Kutris, Romao, Ođiđa-Ofoe, Fortunis (od 70. Seba), Marin (od 87. Siopis), Karsela-Gonzales, Ben.
PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Ćirković, Ostojić, N. G. Miletić, Everton, Jevtović (od 79. Kosović), Janković, Suma (od 64. Pantić), Tavamba (od 85. Saša Ilić), Đurđević.