KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Kucka ZAKUCAO Makedonce! PETARDA Celja

10.07.2024. 22:57
Lopta Lige šampiona
Lopta Lige šampiona / Izvor: Tanjug/AP/Alberto Pezzali

Fudbaleri Slovana iz Bratislave savladali su kao domaćina Strugu rezultatom 4:2, u prvom meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Šampion Severne Makedonije je u Bratislavi propisno namučio Slovan, koji je sa dva pogotka Juraja Kucke u samoj završnici došao do očekivane pobede.

Slovački predstavnik je golovima Vladimira Vajsa u 16. minutu, odnosno Roberta Maka u 36. poveli sa 2:0, ali je u drugom poluvremenu usledio povratak Struge na krilima Besarta Ibraimija. Iskusni napadač je najpre u 55. minutu sa penala prepolovio prednost domaćina, a zatim u 74. minutu porastao na 2:2.

Međutim, kada je delovalo da utakmice ide ka remiju ukazao se Kucka, koji je u 86. minutu vratio prednost Slovanu, a u nadoknadi i potvrdio doneo slovačkom predstavniku lepu prednost pred revanš.

Ubedljivu povedu na gostovanju Flori ostvarilo je Celje, koje je u Talinu slavilo sa 5:0.

Slovenački predstavnik je u ranoj fazi utakmice stekao sigurno vođstvo, pogocima Aljoše Matka u 7. minutu, odnosno Damijana Vukliševiča tri minuta kasnije.

Matko je u 21. minutu propustio priliku da iz jedanaesterca poveća na 3:0, pošto je njegov pokušaj završio na prečki. Da Celje na odmor ode sa tri gola prednosti pobrinuo se Mark Zabukovnik, koji se upisao u strelce u nadoknadi vremena.

U nastavku utakmice petardu u mreži estonskog tima zaokružili su Rolando Arons i Tamar Svetslin, golovima u 71. i 90. minutu.

Ulogu favorita opravdao je i Ludogorec, koji je kao domaćin savladao Dinamo Batumi sa 3:1.

Bugarski predstavnik je u Razgradu poveo golom Bernarda Tepketeja u 13. minutu, a 11 minuta kasnije je prednost duplirao Rik.

Igrao se 62. minut kada je Vlademir Mamučašvili prepolovio prednost Ludogoreca, koji je deset minuta kasnije preko Aslaka Fon Vitrija došao do konačnih 3:1.

IDE U POLJSKU, A NEMA PRAVO NASTUPA: Svi su "ZABORAVILI" na neviđenu glupost fudbalera Partizana