KVALIFIKACIJE ZA SP: Bugari ŠOKIRALI evropskog šampiona, Šveđani SAPLELI Furiju!

02.09.2021. 23:02
fudbalska reprezentacija Italije
fudbalska reprezentacija Italije / Izvor: Reuters

Senzacija u Firenci.

Širom Evrope igrani su mečevi kvalifikacija za Svetsko prvenstvo naredne godine u Kataru, a najveće iznenađenje priredila je selekcija Bugarske koja je remizirala u Firenci protiv evropskog šampiona Italije - 1:1 (1:1).

REŠENA MISTERIJA: Ronaldo će u Mančesteru nositi legendarni broj (FOTO)

VEČITI PONOVO NA UDARU: FSS kaznio Zvezdu, Partizan na TAPETU!

REAL U PROBLEMU: Mbape UCENIO Madriđane

Ništa manje iznenađenje priredili su Šveđani koji su u "B" grupi, na svom terenu, savladali Špance 2:1 golovima Isaka i Klaesona. No, krenimo redom.

Aktuelni prvak Starog kontinenta selekcija Italije ugostila je Bugarsku u "C" grupi, na "Artemio Frankiju i slovila je za izrazitog favorita.

Azuri su poveli već u 16. minutu golom Federika Kijeze, međutim, napadač Askolija Atanas Iliev doneo je ogroman bod bugarskoj selekciji u finišu prvog poluvremena. Ispostavilo se da je njegov pogodak označio i konačan rezultat meča, pošto su gosti do kraja odoleli svim napadima Italijanima, uprkos mnogobrojnim šansama evropskih šampiona.

U drugom meču ove grupe, Severna Irska je protutnjala kroz Viljnus, deklasiravši Litvance sa 1:4.

Iako je Karlos Soler najavio pobedu Crvene furije u Stokholmu protiv Švedske već u 5. minutu, samo 60 sekundi kasnije izjednačenje Šveđanima doneo je Isak.

Potpuni preokret i trijumf selekciji Tri krune doneo je Klaeson u 57. minutu, posle asistencije Kuluševskog, pa je Švedska zadržala oreol nepobedivosti u ovoj grupi. Selekcija tzv Kosova slavila je na gostovanju Gruziji i upisala prvu pobedu u kvalifikacijama za Mondijal.

U grupi "E", reprezentacija Estonije je golom Kaita povela nakon samo 120 sekundi igre protiv favorizovanih Belgijanaca. To kao da je razljutilo Crvene đavole, koji su do poluvremena preokrenuli rezultat u svoju korist, a na kraju meča napunili mrežu domaćina i trijumfovali sa ubedljivih 2:5. Za pobednika je dva gola postigao Romelu Lukaku, a po jedan Vanaken, Vicel i Foke.

Češka je golom Baraka u 34. minutu savladala Belorusiju u Ostravi, a pravdu u ovom meču delio je najbolji srpski sudija Srđan Jovanović.

Mađari su odoleli Englezima u prvom poluvremenu, ali je Gordi Albion u nastavku smestio čak četiri lopte u mrežu protivnika. Pobedu Sautgejtovom timu doneli su Sterling, Kejn, Megvajer i Rajs.

Robert Levandovski je protiv Albanaca doneo vođstvo Poljskoj, koji su do kraja poluvremena uspeli da izjednače preko Čikalešija. Domaćin je u drugom delu postigao još tri gola i potvrdio epitet favorita, nastavivši trku sa Englezima u "I" grupi.

Mučila se Nemačka u Lihteštajnu, sve do finiša poluvremena, kada je Timo Verner probio bunker domaćina. Pobedu Pancerima od 2:0 potvrdio je Liroj Sane u 77. minutu, ali su Nemci i dalje na drugoj poziciji iza Jermenije, koja je remizirala bez golova na gostovanju Severnoj Makedoniji.

Kiks Jermena iskoristila je i Rumunija, koja je trijumfom na Islandu od 2:0 stigla do šestog boda. Pobedu našim istočnim susedima doneli su Man u 47. i Stančiju u 83. minutu.