KVALIFIKACIJE ZA SP: Remi Srpkinja u Austriji

05.04.2018. 22:47
Ženska fudbalska reprezentacija Srbije
Ženska fudbalska reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Dobar meč fudbalskih reprezentativki.

Reprezentacija Srbije u ženskom fudbalu izborila je remi protiv Austrije u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo. Protiv favorizovanih fudbalerki Austrije srpska selekcija uspela je da osvoji jedna bod pošto je susret u Maria Encersdorfu, pokraj Beča, završen rezultatom 1:1 (1:1).

GRUPA SMRTI JE BLAGA REČ: Orlići zaista nisu imali SREĆE (FOTO)

JOKANA ZOVE ČELSI: Ovaj klub je ipak bio brži i ponudio UGOVOR srpskom menadžeru (FOTO)

Srbija je, zahvaljujući Mariji Radojičić veoma brzo došla u vođstvo. Već u petom minutu reprezentativka Srbije uspela je da matira protivničkog golmana i srpski tim dovede u vođstvo. Nakon na kratko odbranjenog šuta sa strane, Radojičić  je sa oko 12 metara bila slobodna i jakim šutem loptu poslala u mrežu. Brzi gol Srbije iznenadio je Austrijanke, kojima je dugo trebalo da se povrate. Međutim, kada su se vratile svojoj igri Austrijanke su ređale šanse. Najpre je u 25. minutu Sara Zadrazil nakon solo akcije promašila gol, ali samo šest minuta kasnije Nikol Bila je, posle slobodnog udarca, poslala loptu u pravcu gola. Aleksandra Lazarević pokušala je da spreči ulazak lopte u gol, ali je u tome bila neuspešna te su Austrijanke izjednačile.

POTPISAO: Milan rešio pitanje trenera za narednu sezonu (FOTO)

U drugom poluvremenu do 67.minuti su obe reprezentacije bile izjednačene, dok austrijska reprezentacija nije ponovo pojačala tempo. U više navrata su Austrijanke imale šanse, ali su imale teškoće da prođu srpski defanzivni red. Inače Austrija je u ovom duelu bila favorit pošto je prošlog septembra u Srbiji savladala našu reprezentaciju sa 4:0. Srbija je ostala ne četvrtom mestu u grupi sa četiri boda, iza Austrije i Finske sa po sedam, dok je prvoplasirana Španija sa devet bodova. Izrael je poslednji sa samo jednim bodom.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.