KVALIFIKACIJE ZA SP: Crnogorci OČIMA ne veruju, TEROR Levandovskog (VIDEO)

05.10.2017. 23:02
Kup
Kup / Izvor: Profimedia

Odigrani mečevi pretposlednjeg kola u grupama C, E i F.

Širom Evrope igrani su mečevi pretposlednjeg kola kvalifikacija za odlazak na Svetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji.

Poljska je predvođena Robertom Levandovskim, prema očekivanju, lako protutnjala Jermenijom i nanela domaćinu ubedljiv poraz (1:6). Zvezda minhenskog Bajerna bio je trostruki strelac u trijumfu svoje ekipe i sa 50. postignutim golom u nacionalnom timu, postao najefikasniji igrač u istoriji ove zemlje. Poljaci su novom pobedom zadržali lidersku poziciju i u poslednjem kolu sa Đetićima kod kuće dovoljan im je bod za direktan plasman na Mundijal.

ZNA SE I POSTAVA: Muslin sa OVIM timom napada plasman na Mondijal (VIDEO+FOTO)

LANE JOVANOVIĆ ZA SRBIJU DANAS: Zahvaljujući Muslinu ŠMEKERU idemo na Mondijal (FOTO)

MUSLIN: Ne razmišljamo o problemima Austrijanaca, već o našim kvalietima (VIDEO)

Najzanimljiviji duel viđen je u Podgorici, gde je selekcija Crne Gore u direktnom okršaju za prvo mesto ugostila Dansku. Gosti su slavili golom Kristijana Eriksena u 16. minutu i po svoj prilici ostavili domaćina bez baraža! Naime, Danci su sada drugi i dovoljan im je bod u poslednjem kolu protiv otpisanih Rumuna, dok Đetićima ni pobeda u Poljskoj, ne garantuje odlazak u doigravanje.

Još jedan derbi, odigrali su Škotska i Slovačka. U tvrdom i neizvesnom meču, slavili su domaćini 1:0, a trenutak odluke desio se u 89. minutu kada je Martin Škrtel pogodio sopstvenu mrežu i doneo radost Ostrvljanima. Škotska je sada druga, sa dva boda više od Slovaka i tri od Slovenaca, kojima gostuje u poslednjem kolu.

Slovačka i dalje ima sve u svojim rukama, a do baraža može ako u poslednjem kolu savlada Maltu kod kuće, a Slovenija i Škotska odigraju nerešeno. Engleska je pobedom nad Slovenijom, potvrdila klasu u ovoj grupi. Pobednika je rešio napadač Totenhema Hari Kejn, golom u sudijskoj nadoknadi vremena.

Meč u Glazgovu obeležio je naš sudija Milorad Mažić koji je još u prvom poluvremenu pokazao dva žuta kartonu i isključio Maka već u 23. minutu i Slovake ostavio sa igračem manje. Mak je drugi žuti zaradio zbog simuliranja.

Nemačka je u derbiju grupe „C“ rutinski savladala Severnu Irsku i potvrdila odlazak u Rusiju, dok su Česi teškom mukom slomili otpor Azejrbedžana u meču prestižnog karaktera, obzirom da su obe selekcije izgubile šanse za plasman na Mondijal. Norvežani su rafalnom paljbom u San Marinu stigli do ubedljivog trijumfa, a istakao se het-trikom Elijunusi.

Malta je osvojila prvi bod u kvalifikacijama, iznenadivši Litvance, koji su i pre ove bruke ispali iz konkurencije za Mundijal.