KVALIFIKACIJE ZA EP: Bruka u Lavovu, niko do sada Srbiju ovako UBEDLJIVO nije pobedio (VIDEO+FOTO)

07.06.2019. 20:22
Ukrajina - Srbija
Ukrajina - Srbija / Izvor: Reuters
Sudija je bio Španac Lahoz.

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Mladen Krstajić je pre dolaska u Ukrajinu rekao da je važno da se ne izgubi. A u Lavovu je bilo potpuno suprotno. Nacionalni tim Ukrajine predvođen legendarnim napadačem, sada selektorom Andrejem Ševčenkom je u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. deklasirao Orlove sa 5:0 (Cigankov i Konopljanka po dva gola i Jaremčuk). Trijumf je bio više nego zaslužen jer su se u svih pet situacija domaćini poigravali sa protivnikom. Prolazili su pored naših igrača kao da ih nije bilo. Marko Dmitrović je mogao samo da širi ruke i da se ljuti na saigrače.

Počeo je Krstajić sa formacijom 3-5-2 i za to bio surovo kažnjen, pošto je ovo najteži poraz od kada Srbija postoji kao samostalna država. Nije pomogla ni ofanzivna startna postava sa Lukom Jovićem i Aleksandrom Prijovićem. Srpski napadači se nisu ni videli, a nije pomogao ni Aleksandar Mitrović koji je u nastavku meča zamenio Prijovića. Jednostavno, večeras je na terenu postojao samo jedan tim, a Srbija nije imala "poštenu" priliku.

Već u ponedeljak, u Beogradu će biti odigrana nova kvalifikaciona utakmica, sa Litvanijom koja je odigrala nerešeno u Luksemburgu (1:1). Meč na stadionu "Rajko Mitić" biće odigran pred praznim tribinama.

Kako je bilo iz minuta u minut pročitajte u nastavku teksta.

Fudbalska reprezentacija Srbije gostuje u Lavovu nacionalnom timu Ukrajine u utakmici 2. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. U prvoj utakmici Orlovi selektora Mladena Krstajića odigrali su nerešeno u Portugaliji, a sada ih očekuje novi izazov. Krstajić je u najavi meča rekao da je najvažnije da se ne izgubi, a od starta računa na dva napadača, na tandem Prijović - Jović.

Dešavanja iz Ukrajine možete da pratite UŽIVO na portalu Srbija Danas.

JOŠ MALO PA POČINJE: Krstajić izabrao startere za Ukrajinu, evo da li od početka igra Jović (FOTO)

BURA PRED MEČ SA TAKOZVANIM KOSOVOM: Ivanićeva PORUKA oduševiće sve SRBE

DEFINITIVNO: Crna Gora igra protiv tzv. Kosova, jasno je šta se desilo Tumbakoviću, Stojkoviću i Ivaniću (FOTO)

KRAJ UTAKMICE

75. minut
Sada je i 5:0. Opet Konopljanka.
72. minut
Izmena u oba tima. Umesto Jovića Lazović. Umesto Stepanenka Šepalijev.
67. minut
Sada i Ševčenko menja. Umesto Jaremčuka Kravec.
60. minut
Umesto Ljajića Fejsa.
59. minut
Vodi domaćin sa 4:0. Strelac Jaremčuk. Ponovo loša, veoma loša reakcija odbrane Srbije. Ponovo se Ukrajinci šetaju kako hoće.
53. minut
Umesto Prijovića Mitrović

46. minut
Konopljanka za 3:0. Ponovo odbrana Srbije dozvoljava protivniku da se namesti. Sa ivice kaznenog šalje loptu u donji ugao gola Srbije. Agonija Orlova se nastavlja.

Nije bilo promena u pauzi.

POTOP SRBIJE: Cigankov za DVA minuta POKAZAO gde nam je mesto (VIDEO)

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut
Maksimović gubi loptu na sredini terena. Ipak nema kazne.
37. minut
Traže Ukrajinci penal zbog toga što Kolarova lopta pogađa u ruku. Španski sudija ne pokazuje ništa.

Katastrofalne reakcije odbrane Orlova u oba slučaja.

28. minut
Opet Cigankov. Sada je 2:0. Ovog puta sa veće udaljenosti.
26. minut
Vodi Ukrajina sa 1:0. Cigankov je strelac.
25. minut
Dmitrović u dva navrata zaustavlja ozbiljne pokušaje Ukrajinaca. Prvo nogom, pa glavom.
20. minut
Tadić izvodi korner, Pjatov ispušta loptu na kratko. Ipak, sudija dodeljuje loptu golmanu domaćina
18. minut
Konopljanka sa ivice kaznenog prostora, ali dva-tri metra pored gola.
15. minut
Korner za Srbiju. Tadić izvodi, Pjatov boksuje. Ukazuje se pomoć Joviću.
VI STE RUSKA... SKANDAL - Ukrajinci i Hrvati zviždali himni "Bože pravde", a onda STRAŠNA UVREDA na račun Rusije i Srbije (VIDEO)

11. minut
Kontra za Ukrajince. Pokušaj sa 20-ak metara, ali preko gola.
9. minut
Konačno šansa za Srbiju. Sa desetak metara sa leve strane Prijović, ali u spoljni deo mreže.
7. minut
Novi korner za Ukrajinu. Posle nekoliko pokušaja, Srbija uspeva da se odbrani. Loš početak za Orlove.