LA LIGA: Bilbao UBEDLJIV kod kuće! Levandovskom CRVENI u Barsinom PREOKRETU (VIDEO)

08.11.2022. 22:44
FK Atletik Bilbao
FK Atletik Bilbao / Izvor: Profimedia
Nastavak prvenstva Španije.

U okviru 14. kola španske La lige, ekipa Atletik Bilbaa bili su ubedljivi sa 3:0 na svom "San Mamesu" nad Valjadolidom. U derbiju dana, Barselona je režirala pravi spektakl.

NASTAVLJEN JURIŠ KA SKUDETU: Napoli nema ko da zaustavi! Na "Maradoni" pao i Empoli (VIDEO)

ČEKA SE DOGOVOR: Sautempton ima ozbiljnog kandidata za trenera

ĐUKIĆ ŠOKIRAO OTKRIĆEM: Navijao sam za Crvenu zvezdu

Domaći su poveli u 19. minutu preko Gorke Guruzete, a isti igrač bio je strelac i u šestom minutu nastavka

Konačan rezultat postavio je štoper Dani Vivian deset minuta pre kraja meča.

Atletik se ovim trijumfom popeo na četvrto mesto Primere sa istim brojem bodova kao i Atletiko iz Madrida, s tim što ekipa iz Bilbaa ima utakmicu više u odnosu na "jorgandžije".

Valjadolid je na desetoj poziciji sa 17 bodova.

U derbiju dana, fudbaleri Barselona savladali su Osasunu u Pamploni sa 2:1, nakon velikog preokreta sa igračem manje.

Sve je počelo loše po "blaugranu". Osasuna je vodila nakon šest minuta Ruben Garsija, asistrao je svom prezimenjaku Davidu koji je razgalio publiku u Pamploni.

Imao je priliku Levandovski da 20 minuta kasnije poravna rezultat, ali je njegov udarac odbranio golman domaćih Aitor Fernandez.

Malo po isteku pola časa igre Robert Levandovski je nesmotreno rukom zakačio jednog protivničkog igrača, sudija Manzano izvadio je žuti karton, drugi za Poljaka večeras i pokazao mu put u svlačionicu.

Nezadovoljan suđenjem Hila Manzana Đerar Pike je burno protestvovao na poluvremenu i zbog toga dobio crveni karton u poslednjoj utakmici u karijeri.

Barsa je ipak uspela da stigne do gola sa igračem manje. Igrao se 48. minut kada je Pedri iskorstio lošu reakciju štopera domaćih Unaija Garsije i poslao loptu u mrežu.

Do kraja susreta Osasuna nije uspela da iskoristi brojčanu prednost, naprotiv.

Pet minuta pre kraja susreta Frenki de Jong je fenomenalno pronašao Rafinju, a ovaj spektakularnim lobom glavom doneo ogromnu pobedu Kataloncima koji će mundijalsku pauzu dočekati na liderskoj poziciji.

Imala je Osasuna veliku priliku da ipak dođe do boda u nadoknadi vremena. Šutirao je Monkajola iz sjajne pozicije, ali je njegov udarac izblokiran.

Srpski internacionalac Darko Brašanac odigrao je poslednjih 15 minuta za domaćina.