LALATOVIĆ PRED PARTIZAN: Njihovi igrači imaju osnovnu, srednju, fakultet...
Trener Novog Pazara Nenad Lalatović izneo je utiske pred meč 34. kola Superlige protiv Partizana.
Utakmica u Humskoj ulici se igra u subotu od 18.30.
- Najbolji igrači koje ima srpski fudbal igraju u Crvenoj zvezdi i Partizanu, a ja mislim da igraju i u Pazaru. Partizan je imao svoje šanse u večitom derbiju, tako da krajnji rezultat nije merilo. Mogla je Zvezda da pobedi ubedljivije, ali mogao je i Partizan postigne neki gol. Ne smemo da mislimo da je Partizan ranjiv, to je najopasnije. Mladi igrači Partizana imaju osnovnu, srednju i fakultet. Ovde smo izgubili, ali to je bila naša najbolja utakmica otkako smo ostali bez četvorice standardnih. Poslednja utakmica sa Čukarički je reper kako treba da odigramo. Partizan ima veći pritisak od nas jer se bori za drugo mesto - rekao je Lalatović.
Cilj Novog Pazara je borba za plasman u evropska takmičenja (trenutno su peti sa četiri boda manje od Železničara).
- Železničar Pančevo ima veči fond igrača i zasluženo drži mesto koje vodi u evropska takmičenja. Moramo da se borimo da bismo zadovoljili naše navijače. I kad ne traže da pobedimo, oni hoće da se borimo. Pre svega moramo da zadovoljimo sebe i našu upravu, koja nam je sve omogućila. Ovde je sve na vreme, apsolutno. Plate, hrana, a da ne pričamo o uslovima za rad. Nebo i zemlja je u odnosu kako je ovde bilo pre sedam, osam godina. Ulaganja su se isplatila, jer je Pazar pod vođstvom mog prethodnika Vladimir Gaćinović igrao Evropu. Nadam se da će i u budućnosti igrati Evropu, nije bitno da li sa mnom ili s nekim drugim trenerom - zaključio je Lalatović.