21°C
11.06.2024.
117.0683
108.6985

LE: Bruka Ajaksa i Salcburga, Kostić tresao mrežu, Inter i Junajted blizu osmine finala (VIDEO)

20.02.2020. 20:53
Filip Kostić
Filip Kostić / Izvor: Reuters

Nastavljeno drugo po kvalitetu klupsko takmičenje u Evropi.

Prvih osam mečeva šesnaestine finala Lige Evrope odigrano je u četvrtak od 18 časova i 55 minuta, a viđeno je 22 gola. Tim utakmicama nastavljeno je drugo po kvalitetu klupsko takmičenje u Evropi i navijači nisu ostali uskraćeni za uzbuđenja širom Starog kontinenta, a šest srpskih fudbalera je bilo u akciji.

ŠANSA KOJA SE NE PROPUŠTA! Dovoljna su dva klika da na vaš Meridianbet nalog legne 30.000 dinara!

OVO MORATE POGLEDATI: Gol koji se RETKO viđa! (VIDEO)

NI TADIĆ, NI SERGEJ: On je NOVI Srbin od 100.000.000 evra!

ISTORIJSKA ODLUKA: Pitali su Tadića o Barseloni, Srbin odgovorio kao iz TOPA!

Najbliži plasmanu u osminu finala posle ovih utakmica je prošlogodišnji polufinalista Ajntraht iz Frankfurta koji je sa 4:1 savladao Salcburg kod kuće, a jedan pogodak postigao je i Filip Kostić koji je na terenu proveo 81 minut. Srpski reprezentativac matirao je golmana Austrijanaca u 56. minutu, a pre toga je Daiči Kamada postigao het-trik, dok je utešni gol za goste bio delo Hi Čan Hvanga iz penala pet minuta pre kraja. Golove iz Frankfurta pogledajte OVDE.

Svoje navijače je osim Salcburga razočarao i Ajaks. Kopljanici su poraženi na gostovanju Hetafeu minimalnim rezultatom, ali šampion Holandije je prvi šut ka golu rivala uputio u samoj završnici meča. Hetafe je u vođstvo doveo Brazilac Dejverson koji je mrežu gostiju zatresao u 38. minutu, a konačan rezultat je postavio Kenedi u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena. Pogotke brazilskog tandema možete videti OVDE. Kompletnu utakmicu odigrali su srpski reprezentativci Nemanja Maksimović za Špance i Dušan Tadić za Holanđane.

Fudbaleri Intera su sa 2:0 savladali Ludogorec u Bugarskoj zahvaljujući golovima Kristijana Eriksena u 71. i Romelua Lukakua sa bele tačke u četvrtom minutu nadoknade koje možete pogledati OVDE.Takođe, blizu osmine finala je i Mančester junajted koji je u gostima ostao neporažen protiv Briža uz postignut pogodak (1:1). Belgijance je u vođstvo doveo Emanuel Denis posle četvrt časa igre, a devet minuta pre kraja prvog poluvremena je konačan rezultat postavio Entoni Marsijal i te golove pogledajte OVDE. Srpski fudbaler Nemanja Matić odigrao je 90 minuta za Crvene đavole.

U ostalim mečevima koji su odigrani u ranijem terminu pobede su kod kuće ostvarili Šahtjor nad Benfikom (2:1) i Sporting nad Bašakšehirom (3:1), dok su po 1:1 odigrali Kluž i Sevilja, odnosno Kopenhagen i Seltik. Za ekipu Sevilje je Nemanja Gudelj odigrao ceo meč, dok je Danijel Aleksić u dresu Bašakšehira u igru ušao u 81. minutu.