16°C
29.04.2024.
117.1527
109.2537

LIGA EVROPE: Jović srušio Radonjićev Marselj, veče ČUDNIH rezultata, Ivanović do boda u Danskoj (FOTO+VIDEO)

20.09.2018. 22:55
Luka Jović
Luka Jović / Izvor: Reuters

Bilo je zanimljivo na evropskim terenima.

Odigrane su prve utakmice u okviru grupne faze Lige Evrope. Ekipa Marselja, za koji nastupa bivši fudbaler Crvene zvezde izgubila je na svom terenu od Ajntrahta iz Frankfurta 1:2, a gol odluke postigao je srpski reprezentativac Luka Jović u nadoknadi vremena. Bešiktaš je kod kuće lako savladao Sarpbsborg sa 3:0, a odličan je bio Adem Ljajić, pošto je asistirao kod drugog gola turske ekipe. Arsenal je lako savladao na svom terenu Vorsklu, dok je Salcburg napravio iznenađenje trijumfom protiv Lajpciga na starni sa 3:2.

BLIŽI SE DERBI: A pre 20 godina … Kežman RAZGALIO Grobare nezaboravnom slikom (FOTO)

IMPRESIVNO! Zvezda ispred Reala, Bajerna i Juventusa... (FOTO)

Bilo je veoma zanimljivo na satru grupne faze Lige Evrope. Marselj je na svom terenu poražen od Ajntrahta iz Frankfurta sa 1:2, a bivši fudbaler Crvene zvezde Nemanja Radonjić, ušao je u igu u 77. minutu, ali nije uspeo da pomogne svom timu da izbegne poraz na ovom meču. Sa druge strane nedašnji član crveno-belih Luka Jović postigao je gol odluke u zaustavnom vremenu i tako obezbedio trijumf svom timu na Velodromu. Preostala dva internacionalca Fili Kostić i mijat Gaćinović, takođe su imali zapažene partije u dresu ekipe iz Frankfurta.

Lacio je na svom terenu pobedio Apolon sa 2:1, a srpski reprezentativac Sergej Milnković-Savić proveo je na trernu 77. minuta, da bi ga potom zamenio Lulić. Adem Ljajić je bio asistent kod drugog gola Bešiktaša, a turski tim je na svom terenu bio ubedljiv protiv Sarpsborga, rezultat je bio 3:0.

Viljareal je na svom tereni ispustio veliku prednost od 2:0, pošto je Rendžers uspeo da golovima u drugom poluvremenu na kraju izbegne poraz u Španiji... Marko Nikolić nije uspeo da napravi novo čudo sa ekipom Videotona. Srpska kolonija u Mađarskoj poražena je od strane Bate Borisova sa 2:0. Ekipe Čelsija i Sevilje, opravdale su uloge favorita na startu takmičenja.. Plavci su minimalnim trijumfom slavili protiv PAOK-a, a srpski napadač Aleksandar Prijović ušao je u igru tek sredinom drugog dela. Sevilja je na svom terenu pregazila Standard, rezultat je bio 5:1 u korist španske ekipe.

U Utakmicama koje su na programu bile od 21 čas, viđeno je dosta zanimljivih dešavanja. Rival Crvene zvezde na putu ka Ligi šampiona Salcburg, remizirao je sa Lajpcigom u gostima 2:2, iako je šampion Austrije imao prednost od 0:2.. U Zagrebu, Dinamo je lako pobedio Fenerbahče,a odluka je pala već posle prvih 45 minuta, kada je domaći tim poveo sa 2:0. Na kraju, šampion Hrvatske je slavio sa ubedljivih 4:1.

Jedan od favorita za osvajanje Lige Evrope ekipa Arsenala, bez mnogo problema savladala je ukrajinsku Vorsklu sa 4:2. Zenit, za koji igra Branislav Ivanović, remizirao je u Danskoj protiv Kopenhagena 1:1. Ludogorec je na svom terenu odigrao triler meč protiv Leverkuzena.. Iako je bugarski šampion brzo poveo sa 2:0, uporni Nemci su sa tri gola u nastavku potpuno preokrenuli rezultat i na kraju slavili. Milan je u gostima trijumfovao nad ekipom Dudelanža.. Rosoneri su su golom Iguaina teže nego što se očekivalo slavili u Luksemburgu. Trnava, drugi rival Zvezde u kvalifikacijama za Ligu šampiona, pobedio je golom Oraveca Anderleht na svom terenu. Olimpijakos i Betis su odigrali bez golova, dok je Seltik kod kuće pobedio je Rozenborg 1:0.

AHISAR - KRASNODAR 0:1