15°C
23.04.2024.
117.1544
109.8288

LIGA EVROPE: Partizan PROKOCKAO dva gola prednosti, KATASTROFA crno-belih u finišu meča u Hagu (VIDEO+FOTO)

28.11.2019. 18:32 17:13
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Nezapamćeno.

Fudbaleri Partizana propustili su veliku priliku da pobede AZ Alkmar u Hagu i zadrže šanse da "prezime" u Evropi. Meč je završen rezultatom 2:2 (2:0). Gosti su vodili sa 2:0 do 87. minuta i imali igrača više, ali je usledila prava katastrofa u završnici meča. Drujf je postgao dva pogotka, u 87. i 92. minutu i tako odveo Holanđane u nokaut fazu Lige Evrope.

Gosti su poveli preko Japanca koji je iskoristio sjajan pas Natha i pogodio donji desni ugao Bizovog gola. Partizan je udvostručio prednost desetak minuta kasnije kada su gosti izgubili loptu na nekih 20-ak metara od gola. Zdjelar je proigrao Sumu koji je hladnokrvno pogodio za 2:0.

U drugom poluvremenu, crno-beli su pokušavali iz kontre i stvorili brojne prilike, a najbolji je imao Suma u 50. minutu kada je pogodio stativu. Boadu je isključen zbog drugog žutog kartona sedam minuta pre kraja susreta, ali je onda usledio "blickrig" Drujfa za prolaz Holanđana.

U poslednjem kolu u meču bez rezultatskog značaja Partizan dočekuje Astanu, dok će AZ gostovati na "Old Trafordu" lideru grupe L Mančester Junajtedu.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na portalu Srbija danas.

PUKLA LJUBAV POSLE JEDNE POLUSEZONE: Luka Jović napušta Real i prelazi u redove evropskog velikana

SKANDAL U HOLANDIJI: Grobarima ZABRANJENO da uđu na stadion! Ovo je SRAMOTA...

TO MOGU SAMO VEČITI: Zvezda i Partizan odložili celo kolo

KRAJ UTAKMICE

90+2. minut
Domaćin se vratio iz mrtvih u nadoknadi vremena. Rezervista Ferdi Druijf postiže drugi gol za 2:2 u Hagu! Uhvatio je sjajan volej nakon centaršuta Midtsjoa i zakucao loptu u mrežu.
90. minut
Igraće se čak sedam minuta nadoknade vremena.
87. minut
Veliki kiks odbrane i golmana Partizana. Nakon dubinske lopte Kopmejnersa, rezervista Ferdi Druijf je uspeo da okrenut leđima golu zahvati loptu glavom, a ona se otkotrljala u nebranjenu mrežu jer je Stojković bilo loše postavljen nakon neopretnog istrčavanja.
85. minut
Midtsje je zaradio javnu opomenu.
83. minut
Boadu je dobio drugi žuti karton zbog simuliranja!
77. minut
Žuti karton zaradio je Stojković zbog odigovlačenja.
75. minut
Sumu menja Šćekić.
73. minut
Idrisi je pogodio prečku, posle sjajnog "lažnjaka", sreća je bila uz crno-bele.
70. minut
Klasi menja De Vita.
69. minut
Brežančić menja Tošića.
67. minut
Sadik je šutirao tik pokraj desne stative Bizovog gola.
60. minut
Slot pravi drugu izmenu, Vujtensa je zamenio Sugavara, a Kupmajners će se vratiti na poziciju štopera.
58. minut
Alkmar je prilično bezopasan, a gosti su imali novu opasno kontru koju je povukao Tošić, ali je prilika propala usled nesporazuma Sume i Sadika.
54. minut
Drujf je zamenio povređenog Hadžidijakosa, a "požuteo je Kupmajners
51. minut
Sadik je imao stopostotnu priliku, ali je Bizo sjajnom intrvencijom sprečio crno-bele da dođu do trećeg pogotka.
50. minut
Suma je sjajno povukao kontru, i opasno šutirao, ali je pogodio spoljni deo stative.
49. minut
Domaći su imali korner, ali je Stojković "izboksovao" loptu i otklonio opasnost.
46. minut
Počeo je drugi deo utakmice.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut
Stefanski je za jedan minut produžio prvo poluvreme.
42. minut
Sadik je sjajno zadržao loptu pored praktično cele odbrane domaćih. Na kraju je fauliran, a Tošić je šutirao sa nekih 30-ak metara daleko od okvira gola.

40. minut
Novi pokušaj Miletića, ali je njegov udarac glavom "ukrotio" golman Bizo.
38. minut
Prvi žuti karton na meču zardio je Stengs.

37. minut
Suma se poigravao sa domaćima u blizini kaznenog prostora, a onda je šutirao preko gola.
35. minut
Crno-beli su spustili ritam nakon dva data gola, dok domaći za sada "jalovo" mapadaju.
27. minut
Dobar visoki presing su izvršili crno-beli, Zdjelar je došao do lopte i uposlio Sumu koji je rezantnim udarcem duplirao vođstvo Partizana - 0:2!
25. minut
AZ je imao solidan pokušaj posle kornera, ali je lopta završila nekih pola metra od gola Vladimira Stojkovića.
22. minut
Neprecizan pokušaj Ostojića, crno-beli čuvaju minimalnu prednost.
16. minut
Asano je doveo Partizan u vođstvo. Natho je fenomenalno dodao Japancu, iza leđa odbrane, a ovaj je sjajno primio loptu i prosledio je u donji desni ugao gola domaćih - 0:1!

14. minut
AZ Alkmar ima terenski inicijativu, crno-beli pokušavaju iz kontranapada.
8. minut
Dobar napad Almara preko desnog boka, ali je Natho odlično izblokirao rivala.
5. minut
Asano je imao solidan prodor po levom boku, ali su ga domaći sustigli, pa je umesto centaršuta uputio pogrešan pas.
2. minut
Prvi udarac na susretu imali su domaći. Stengs je snažno šutirao, ali preko Stojkovićevog gola.
1. minut
Glavni sudija, Danijel Stefanski iz Poljske, dao je znak za početak meča.

1. poluvreme

AZ ALKMAR - PARTIZAN 2:2 (0:2)

STADION: U Hagu

SUDIJA: Danijel Stefanski (Poljska)

STRELCI: Drujf u 87. i 90+2. za AZ Alkmar i Asano u 16. i Suma u 27. za Partizan

ŽUTI KARTONI: Stengs, Kopmejners, Boadu x2, Midtsjo, Bizo (AZ Alkmar) i Stojković, Natho, Brežančić (Partizan)

CRVENI KARTON: Boadu (AZ Alkmar) u 83. minutu

AZ ALKMAR: Bizo, Svenson, Hadžidijakos (od 53. Drujf), Vujtens (od 60. Sugavara), Vijndal, Midtsje, De Vit (od 71. Klasi), Kupmajners, Stengs, Idrisi, Boadu. Klupa: De Ber, Ouvejan, Drujf, Abuklal, Klasi, Sugavara, Kramer. Trener: Slot.

PARTIZAN: Stojković, Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević. Zdjelar, Natho (od 92. Vujačić). Tošić (od 69. Brežančić), Suma (od 75. Šćekić), Asano. Sadik. Klupa: Kljajić, Vujačić, Ivanović, Šćekić, Brezančić, F. Stevanović, Lutovac. Trener: Milošević.