LIGA EVROPE: Drama u Mančesteru, Kjer doneo remi Milanu, Tadić strelac za AJaks (VIDEO)

11.03.2021. 21:21 17:13
FK Mančester Junajted
FK Mančester Junajted / Izvor: Reuters
Viljarela lako do pobede u Kijevu.

U osmini finala Lige Evrope odigrane su prve četiri utakmice, a najzanimljiviji je bio meč odigran u Mančesteru gde su Junajted i Milan odigrali nerešeno 1:1, a Rosoneri su do remija stigli u poslednjim trenucima meča. Ajaks je bio ubedljiv protiv Jang Bojsa, Viljareal je slavio u Kijevu, dok je nerešeno bilo i u Pragu gde su igrali Slavija i Rendžers.

Samo za PRAVE LJUBITELJE SPORTA! Zaradite 1.500 dinara BEZ IZLASKA IZ KUĆE!

BIVŠI IGRAČI VEČITIH DONELI POBEDU: Ivanović i Savić približili Olimpiju tituli (VIDEO)

KUP SRBIJE: Lale skresale krila Golubovima u drugom poluvremenu i otišle u polufinale

Mančester Junajted i Milan nisu odigrali preterano kvalitetan meč, makar ne kada su u pitanju šanse. Milan je, kao i u prethodnoj rundi protiv Crvene zvezde, doživeo da mu u prvom poluvremenu VAR poništi dva gola. Prvi je poništen Leau u 6. minutu zbog ofsajda, da bi u 12. i Kesijev gol poništen pošto je igrao rukom. Bila su to i najveća uzbuđenja u prvom poluvremenu osim neverovatnog promašaja Harija Megvajera sa čitavih 30 centimetara, da bi u nastavku već u 50. minutu Dijalo postigao prvenac za Junajted. Ni posle toga nije bilo mnogo dešavanja, da bi u sudijskoj nadoknadi Kjer glavom posle kornera doneo Milanu izjednačenje i makar malu prednost pred revanš.

Ajaks nije imao problema protiv Jang Bojsa, jednostavno su Kopljanici kvalitetniji tim, al isu gosti iz Švajcarske uspelki da odole u prvom poluvremenu. Ipak, u nastavku je sve došlo na svoje mesto. Klasen je načeo goste u 62. minutu, da bi 20 minuta kasnije Tadić postigao gol. Tačku je stavio Brobi u sudijskoj nadoknadi.

Viljareal je u u Kijevu savladao Dinamo, iako su napadači zatajili, ali su zato štoperi bili na visini zadatka. Pau Tores zatresao je mrežu domaćina u 30. minutu, da bi u 52. pitanje pobednika rešio Albiol. U Pragu je Slavija rano povela protiv Rendžersa pošto je Stnačiju postigao gol već u 7. minutu. Ipak, Rendžers je stigao do izjednačenja preko Helandera u 36. minutu. Bio je to i konačan rezutlat, a Rendžers je definitivno stekao status favorita u revanšu.

U poslednje četiri utakmice koje su se igrale od 21 sat nisu zabeležena iznenađenja. Roma je u derbiju deklasirala ukrajinski Šahtjor sa 3:0, Arsenal je u gostima savladao Olimpijakos 1:3, a zagrebački Dinamo je poražen u Londonu od Totenhema 2:0.