LIGA EVROPE: Jović pogodio, Milan prošao uprkos porazu (VIDEO)

22.02.2024. 21:11
Luka Jović
Luka Jović / Izvor: Reuters

Benfika remijem bez golova prošla Tuluz.

Fudbaleri Milana plasirali su se u osminu finala LIge Evrope uprkos porazu od 3:2 u revanšu protiv Rena pošto su u prvom meču pobedili sa 3:0. U osminu finala plasirala se i Benfika koja je igrala 0:0 sa Tuluzom i prošla je zbog pobede 2:1 u prvom meču.

LUISOVA MAJKA POTVRDILA: Fudbaler Arsenala iz Londona prihvatio da igra za SrbijuFK Arsenal

Alonso: Moj cilj je da budem uspešan sa Bajerom iz LeverkuzenaĆabi Alonso

Alonso: Moj cilj je da budem uspešan sa Bajerom iz Leverkuzena

LK: Dinamo uspeo da prođe daljeTakuro Kaneko

LK: Dinamo uspeo da prođe dalje

Velika prednost donela je mir Milanu, ali je Ren već u 11. minutu poveo preko Buriža koji će na ovom meču postići het-trik. Ipak, 11 minuta kasnije Luka Jović je pogodio i doneo izjednačenje Milanu, a 1:1 je bilo i na poluvremenu. U nastavku je Milan igrao mirno, ali je onda Kjr nespretno reagovai i bio je to penal za Ren u 54. minutu koji je iskoristio Burižo za 2:1. Međutim, ponovo je Milan imao odgovor, samo četiri minuta kasnije Rafael Leao je doneo izjednačenje. Ipka, nije moglo da bude skroz mirno u završnici pošto je lopta pogodila Jovića u ruku, a Burižo je ponovo bio precizan sa bele tačke u 68. minutu. Ipak, nije više bilo promene rezultata i Milan je otišao u osminu finala.

Tuluz nije uspeo na domaćem terenu da ugrozi Benfiku u meču koji je završen bez golova, pa su lisabonski Orlovi otišli dalje pošto su na Lužu uspeli da ostvare pobedu od 2:1.

Frajburg je uspeo da se plasira u četvrtfinale pobedom 3:2, iako je gubio 2:0 na poluvremenu. Međutim, nemayčki tim je uspeo da dođe do dizjednačenja do kraja 90 minuta igre, da bi zatim u produžetku Gregorič u 99. minutu postigao gol za pobedu i prolaz pošto je prvi meč završen 0:0.

Karabag je takođe prošao posle produžetka protiv Brage, iako je izgubio sa 3:2. Karabag je u prvom meču slavio sa 4:2, a Braga je uspela da postigne dva gola i to anulira poštgo je imala igrača više zbog isključenja Kafarkuliujeva u 57. minutu, pa se otišlo u produžetak. Iako sa igračem manje, Karabag je stigao do gola preko Silve u 102. minutu, da bi Bnza iz penala u 115. minutu doveo Bragu na korak od prolaska. Međutim, u 122. minutu Nakundžade je postigao gol za veliko slavlje Karabaga i plasman u narednu rundu.