LIGA EVROPE: Kostić asistent, DUH Augentalera presudio SMS-u! Nikolić ZAUSTAVIO Francuze (VIDEO)

16.09.2021. 23:13
Filip Kostić
Filip Kostić / Izvor: Profimedia
Preokreti u Španiji i Nemačkoj.

Širom Starog kontinenta odigrani su mečevi prvog kola u Ligi Evrope. Preokreti su viđeni u Leverkuzenu i na Olimpijskom stadionu u Rimu, dok je na meču u Sevilji publika imala priliku da uživa u čak sedam golova.

STANKOVIĆ LIKUJE POSLE POBEDE NAD BRAGOM: Ne stidim se, REZULTAT je bitan!

TRENER BRAGE BEZ DLAKE NA JEZIKU: "Zaslužili smo da POBEDIMO!" Ne odustaje od svog mišljenja

ZVEZDA DOBILA PARE I BODOVE ZA NAPREDAK NA LISTI: Srbija na PRAGU overe drugog tima u Ligi šampiona

No, krenimo redom. Fudbaleri Bajera su savladali Ferencvaroš, iako su Mađari već u 8. minutu poveli preko Maea. Bundesligaš nije gubio nadu pa je već do poluvremena izjednačio golom Paeša.

Uspeli su gosti da postignu još jedan gol dva minuta kasnije, strelac je bio Večei, ali je njegov pogodak poništen posle intervencije VAR-a zbog igranja rukom. Konačan rezultat postavio je Virc u 69. minutu, na dodavanje Frimponga.

Srpski stručnjak na klupi Lokomotive Marko Nikolić remijem protiv Olimpika je krenuo u grupi "E", nastavivši niz nepobedivosti od osam mečeva. Under je doneo prednost Francuzima, da bi Adžorin u samom finišu susreta, obezbedio bod Moskovljanima fenomenalnim golom sa preko 20 metara.

Galatasaraj je slavio u Istanbulu protiv Lacija 1:0, Sergej Milinković-Savić je na teren ušao u 56. minutu, a gol Turaka je evocirao uspomene navijača Crvene zvezde iz 1991. godine.

U najsmešnijem trenutku večeri, potpuno isto kao što je Klaus Augentaler autogolom obradovao sve Delije pre tri decenije, na identičan način zatresla se mreža mađarskog kluba. Bio je to, zanimljivo, prvi i jedini udarac domaćina ka golu Rimljana.

Spektakularan meč u Sevilji odigrali su Betis i Seltik. Domaći su na kraju slavili 4:3, iako su Škoti imali dva gola prednosti (0:2). Španci su za manje od dva minuta postigli isto toliko golova, potpuni preokret doneo je Borha Inglesijas u 51. minutu, a onda je ponovo u razmaku od svega 120 sekundi Huanmi drugim golom potvrdio trijumf Betisa.

Filip Kostić je odigrao ceo meč za Ajntraht u burnom remiju sa Fenerbahčeom, dok je srpski reprezentativac asistirao kod gola Lamersa u 41. minutu. Prethodno je Mesut Ozil već u 10. minutu doneo prednost gostima iz Istanbula.

Drama je nastala u finišu utakmice, kada je Pelkas promašio penal u 90. minutu, a Beriša smestio loptu u mrežu za 1:2. Usledila je intervencija VAR-a posle koje je poništen gol turskom timu zbog nedozvoljene pozicije.

Bivši igrač Partizana Svetozar Marković odgledao je sa klupe pobedu Olimpijakosa nad Antverpenom od 2:1. El Arabi je bio strelac za Pirejce u 39. minutu, ali je posle VAR-a njegov pogodak poništen.

Ono što mu je tada oduzeto, napadač grčkog velikana ispravio je u 52. minutu, na asistenciju Kamare. Izjednačenje Belgijancima je doneo Samata u 23 minuta kasnije, da bi Rejbčuk u finišu utakmice doneo Grcima tri boda na startu Lige Evrope.

Ni dva gola prednosti nisu bila dovoljna Lesteru protiv Napolija (2:2). Lisice su povele u 9. minutu preko Pereza, dok je vođstvo udvostručio Barns na dodavanje Ihenača. Između toga, Daki je poništen pogodak zbog ofsajda, pa su fudbaleri premijerligaša mogli i sa 3:0 da vode.

A onda je na scenu stupio Viktor Osimhen, za samo 18 minuta, Nigerijac je golovima u 69. i 87. doneo izjednačenje Italijanima i šokirao domaće igrače.

Vest Hem je lakše nego što se očekivalo savladao Dinamo u Zagrebu (0:2), a o dominaciji Čekićara svedoči podatak da za 90 minuta nisu uputili nijedan udarac u okvir gola premijerligaša. Golovima Antonija i Rajsa, Englezi su upisali planirana tri boda na startu takmičenja.